Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Zemplínski treťoligisti museli vymýšľať náhradný program

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Štvrtkové rozhodnutie Športovo-technickej komisie Východoslovenského futbalového zväzu v Košiciach, na základe ktorého sa šestnáste

predohrávané kolo počas tohto víkendu neuskutoční, do značnej miery ovplyvnilo plány všetkých zúčastnených mužstiev. Nás zaujímala situácia v táboroch zemplínskych treťoligistov. Začíname návštevou v tabuľke najlepšie postaveného Slavoja Trebišov.

Cez víkend majú voľno

Futbalisti Slavoja sa dnes mali predstaviť na ihrisku odvekého rivala v Michalovciach. Chystali sa tam bojovne naladení, keďže posledné dva vzájomné súboje dopadli jasne v ich prospech. Takto však museli hľadať náhradné riešenia. "Veľmi sme nad tým nešpekulovali, chlapcom sme dali na víkend voľno a na štadióne sa zídeme až v pondelok. Nechcem veľmi polemizovať o tom, či by bolo pre nás lepšie, keby sa hralo teraz alebo nie. Berieme to tak, že raz sa s Michalovcami aj tak stretneme," povedal dobre naladený tréner Slavoja Štefan Voroňák starší. Keď sme mu nadhodili tému, že v jarnej časti proti nim môže a zrejme aj nastúpi z gruntu nové mužstvo Zemplína, trochu spozornel. "Aj tak je zrejme lepšie, že sa teraz nehrá. Trávniky sú dosť zničené a aj my sme včera trénovali len na škvare. Pripravovali sme sa síce na majstrovský zápas, ale musíme sa prispôsobiť rozhodnutiu ŠTK. Pre každého platí rovnako," rázne dodal Š. Voroňák.

Sobrance ako na zápas!

Opätovne najpríjemnejšie prekvapenie treťoligovej súťaže, futbalisti MFK Sobrance, si mali zmerať sily s Teslou Stropkov. Ktovie, ako by vyzeral ich výkon po šesťgólovej nádielke z Vranova, ale hrať aj tak chceli. "Bol to náš zámer, lebo sme presvedčení, že mužstvo je teraz aj napriek poslednému výbuchu dobre rozbehnuté a na jar po záťažiach na škvarových ihriskách to už nemusí byť ono. Takisto sa niektorým hráčom končia hosťovania, takže možno budeme o čosi slabší, ale možno aj silnejší," šibalsky sa pousmial manažér MFK Miroslav Fabián. Podľa jeho slov Sobrančania takmer nič zo zaužívaného programu nemenia. Na štadióne sa zídu rovnako o 12.00 ako keby hrali zápas. Zrejme si však len zatrénujú a rozídu sa domov.

V Michalovciach eufória radosti

Zrejme najväčšia radosť z odloženia predohrávaného prvého jarného kola zavládla v Michalovciach. Situácia v kádri Zemplína totiž v súčasnom období nebola vôbec ružová, keďže okrem potrestaných Capíka a Bačíka by asi nemohli hrať ani Gabák, Vasiľ, Adam a Pavlulík. Aj keď prví dvaja menovaní si proti Slavoju nezahrajú ani v marci, zvyšok kádra bude na tom určite lepšie. "Myslím, že to bolo logické rozhodnutie, veď vonku už vládne takmer pravá zima a náš trávnik bol už po zápase so Stropkovom takmer v dezolátnom stave. Ani nechcem myslieť nato, čo by bolo, keby sme dnes proti Slavoju hrali," prezradil športový riaditeľ ŠK Zemplín Fridrich Bliščák. Vyrušili sme ho na bilančnej schôdzi klubu, ktorú napochytro zvolali práve na včerajšie popoludnie. V Michalovciach nedajú hráčom voľno dva či tri dni, ale rovno dva týždne. Potom chcú začať s akousi predprípravou.

Energetikom je to jedno

Viac-menej rezervovaný postoj zaujali k náhlej zmene programu vo Veľkých Kapušanoch. Energetici mali zajtra hostiť nováčika zo Svidníka, ktorému chceli odplatiť prehru z prvého kola. "V podstate je nám to jedno, lebo z hľadiska zdravia hráčov i zachovania hracích plôch je to rozumný krok, ale ak sa pozrieme na zloženie nášho kádra, ktoré v jari môže byť už úplne iné, môže to do istej miery ovplyvniť aj konečný výsledok zápasu. Môžem ja vedieť, čo bude u nás v marci?," logicky si kládol rozumnú otázku tréner Veľkých Kapušian Vladimír Rusnák. Hráčom dal takisto počas víkendu voľno a všetci sa zídu až v utorok, odkedy by chceli prejsť na cyklus troch tréningov za týždeň.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.