Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Zemplínski druholigisti s novými tvárami

(Autor: Ilustračné - archív)
Sportnet|Publikované 31. mar 2015 o 00:00

Michalovce posilnil Bališ, Trebišov dokonca až trojica hráčov, ďalší dvaja sú v riešení.ZEMPLÍN. Dnešný deň je posledným, kedy ešte môžu futbalové tímy na Slovensku posilniť svoje kádre, pretože sa končí prestupové obdobie.

Možnosť skvalitniť svoje tímy využili aj druholigové celky zo Zemplína, ktoré už cez víkend nastúpili s novými tvárami.

Kto na poslednú chvíľu pribudol do košiarov Michaloviec a Trebišova?

Uspokojil ho

Michalovský MFK Zemplín na poslednú chvíľu posilnil šikovný stredopoliar Boris Bališ, ktorý prišiel do tímu víťaza východnej skupiny DOXXbet ligy na hosťovanie do konca aktuálneho ročníka z prvoligového Spartaka Trnava.

Tréner František Šturma ho v sobotu v súboji proti Dolnému Kubínu poslal na ihrisko v druhom polčase.

„Celkom sa mi páčil, hoci jeho príchod sa udial veľmi rýchlo, pricestoval len v piatok večer a netrénoval s nami ani raz. Do zápasu naskočil veľmi dobre, je to živý a rýchlostný typ futbalistu, nebojí sa ísť ani do súbojov. Som presvedčený, že bude pre naše mužstvo prínosom,“ uviedol michalovský kormidelník, ktorého príchod B. Bališa potešil o to viac, že v tábore žlto-modrých je viacero zranených hráčov (Regáli, Chovanec, Turík, Morlacchi či Caballero).

Obaja obstáli

Trebišov potreboval hráčov ako soľ, pretože v zime jeho káder opustili hneď niekoľkí hráči zo základnej zostavy a adekvátna náhrada za nich neprišla.

Chýbala kvalita aj kvantita, mužstvo v jari ešte nevyhralo a dokonca ani neskórovalo.

V sobotu v Rimavskej Sobote už za Slavoj nastúpili aj dve nové tváre, Michal Lechman z Michaloviec a Srb Edin Mujkovič prišiel z albánskeho FC Vllaznia Shkoder.

„Lechman môže hrať na ľavej strane obrany alebo zálohy, teraz nastúpil v defenzíve, kde celkom obstál a podal štandardný výkon. Mujkovič je fyzicky dobre pripravený defenzívny záložník a myslím si, že tiež bude prínosom,“ vyjadril sa lodivod Slavoja Martin Uporský, ktorý dodal, že z Michaloviec sa vracia aj mladý stredopoliar Samuel Sarik, ktorý v MFK Zemplín hrával za prvoligový starší dorast.

„Trénujú s nami aj ďalší dvaja Srbi, ich príchod je momentálne v štádiu riešenia,“ uviedol.

Súvisiace články