Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Zemplínska prevaha v regionálnej Jedenástke roka

Sportnet|Publikované 2. dec 2002 o 00:00

Poprad - Po Prešove a Lipanoch prevzal tohto roku štafetu vyhlasovania Jedenástky roka VsFZ Poprad. Oblastný futbalový zväz v spolupráci s VsFZ

pripravili už šieste pokračovanie spoločensko-kultúrnej udalosti, akou je slávnostné vyhlásenie najlepších jedenástich hráčov treťoligových mužstiev. A tak piatkový večer pod Tatrami patril nášmu najpopulárnejšiemu športu, pričom chýbať nemohol prezident Slovenského futbalového zväzu František Laurinec či generálny sekretár Dušan Tittel. Ten po skončení oficiálnej časti zložil organizátorom poklonu. "Niektoré ružomberské jedenástky neboli ani zďaleka tak dobre pripravené ako táto. Celý program bol dynamický a spestrením bolo aj vystúpenie cyklotrialistu Štefana Pčolu," nechal sa počuť D. Tittel.

V doterajších piatich ročníkoch získali najviac ocenení dvaja hráči, Ján Vitko zo Svitu a Ľubomír Maďarík, ktorý jedno ocenenie získal v drese Spojov Košice a dva s FK Čaňa. V tom poslednom ich dostihol Marcel Korínek, ktorý je medzi najlepšími nepretržite od roku 1999. Doma má už tri dresy s číslami 5, 8 a 9. "Potrebujem ešte sedem do celkovej zbierky," smial sa na slávnostnej recepcii v spoločnosti svojej priateľky. V tohtoročnej Jedenástke roka sa z tej vlaňajšej objavil aj brankár Peter Falatovič. Jeho futbalové kroky sú zatiaľ späté s trebišovským futbalom, prečo - to prezrádza on sám. "Asi je to tým, že každý brankár potrebuje dozrieť. Ja som asi ešte nedozrel, no ak dostanem šancu, iste ju chytím pevne do rúk."

Zostávajúcich deväť hráčov sa medzi najlepšími ocitlo po prvý raz, traja z nich boli z vedúceho celku tabuľky Bukocelu Vranov. Ako prvý z nich si dres s číslom 2 prevzal 24-ročný Bartolomej Petro. V civilnom povolaní je učiteľom a tak sú jeho výkony nielen pod drobnohľadom trénera J. Karafu, ale aj žiakov Cirkevného gymnázia, kde učí telesnú výchovu a prírodopis. "Vďaka pochopeniu vedenia školy sa môžem venovať aj svojmu koníčku. Z ocenenia mám radosť a verím, že dôveru tých, ktorí mi dali svoj hlas, v budúcnosti nesklamem," povedal B. Petro.

Medzi skúsených hráčov patrí trebišovský odchovanec Marián Timko, ktorý s futbalom prešiel nielen Slovensko, ale aj susedné Poľsko a Maďarsko. V drese bratislavského Slovana okúsil aj atmosféru Pohára UEFA. Sedem hlasov v ankete získal obranca Starej Ľubovne Jozef Pavlišin, ktorý sa do materského klubu vrátil v uplynulej sezóne. Predtým pôsobil v Jelšave, Trenčíne, Rožňave a Sp. Novej Vsi. "Aj keď nepatrím medzi najmladších, nepatrím ani do futbalového dôchodku a domnievam sa, že táto anketa je pre všetkých hráčov tretej ligy, nielen mladých. Ocenenie je pre mňa novým impulzom, aby som na sebe ešte viac pracoval." Do stredovej formácie tréneri k Marcelovi Korínkovi svojimi hlasmi zaradili Milana Capíka z Michaloviec, Róberta Štofana z Lipian a dvojicu vranovských hráčov, Jána Hajdúcha a Petra Bumberu. Bohaté skúsenosti má Róbert Štofan, ktorý si zahral prvú ligu v Prievidzi a práve na toto obdobie má aj najlepšie spomienky. V tejto sezóne posilnil Lipany, kde si musí plniť viac defenzívne úlohy. "Naše mužstvo dostáva veľa gólov, preto ma tréner využíva skôr na defenzívnu činnosť, aby som spoluhráčov usmernil a dal hre myšlienku. Lepšie sa cítim v stredovej formácii, kde je častejší kontakt s loptou, no musím rešpektovať rozhodnutie trénera." Ďalším ostrieľaným harcovníkom v tohtoročnej Jedenástke VsFZ je Michal Černega, ktorý oblieka dres Sobraniec. Tie v jesennej časti patria v III. lige medzi príjemné prekvapenia, o čom svedčí aj ich postavenie v tabuľke (4. miesto). Zásluhu na vzostupe výkonnosti má aj Michal Černega, ktorý je najlepším strelcom svojho celku so siedmimi gólmi. "S futbalom som zažil pekné chvíle v Humennom, keď sme vybojovali niekoľko postupov, a rovnako aj v sobraneckom drese sa nám podarilo postúpiť. Rád by som s týmto klubom ešte nejaký postup vybojoval," prezradil sobranecký útočník. Najlepším hráčom v Jedenástke roka 2002 sa stal Trebišovčan Štefan Voroňák, ktorému tréneri dali 15 hlasov. Po zranení v Devíne bol jeho futbalový osud neistý, no vďaka otcovi i svojej nesmiernej vôli sa na radosť fanúšikov k futbalu vrátil.

Súvisiace články