Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Zemplínčania si body bratsky podelili

Sportnet|Publikované 2. sep 2002 o 22:00

Veľké Kapušany Po dlhých piatich rokoch dokázali futbalisti Zemplína Michalvce vybojovať na horúcej pôde Energetiku Veľké Kapušany aspoň bod. K

vydolovaniu všetkých troch im mal dopomôcť už aj Miloš Gallo, ktorého štart sa podarilo michalovským funkcionárom vybaviť aj napriek tomu, že prestupový termín bol aktuálny len zopár hodín a súhlas na jeho preregistráciu z Čane museli získať na matrike SFZ v Bratislave. V premiére sa však veľmi nepresadil možno aj preto, že domáci šliapali v prvom polčase na plné obrátky. V osobných súbojoch boli aktívnejší, ale čo z toho, že opäť iba po pokutové územie. Ďalej už boli neškodní, čo ich stálo ďalšie dva cenné body. "Ani si nepamätám, kedy sme sa nachádzali v takej situácii, v akej sme teraz. V tabuľke pravdy máme už štyri mínusové body, čo veru neveští nič dobré. Jasne to signalizuje, aby sme sa nad sebou zamysleli. Nielen hráči na ihrisku, ale aj na diplomatickom poli. Máme síce dostatočne široký káder, ale jednoznačne nám chýba kvalita v hre smerom dopredu. Prakticky aj dnes sa to potvrdilo. Keby nie Gajdoščíka, tak skoro ani nevystrelíme na bránu," smutne poznamenal domáci kouč Vladimír Rusnák, ktorý opäť chlapcom nemohol vytknúť snahu. Na odvekého rivala sa ozaj vytiahli, ale ako povedal tréner Rusnák, v útoku chýbala potrebná kvalita.

Prvýkrát dostal príležitosť od Jána Kozáka nastúpiť v základnej zostave devätnásťročný Miloš Adam. Ako najmladší zo stredovej formácie Zemplína podal jednoznačne najlepší výkon a hlavne po prestávke patril k ústredným postavám hosťujúceho mužstva. "Trénera som asi presvedčil v pohárovom súboji na ihrisku Zubného, kde sme síce vypadli, ale mne sa tam celkom darilo. Vo Veľkých Kapušanoch som mal za úlohu ustrážiť Gajdoščíka, ktorý sa presadzoval len zahrávaním štandardných situácií. Nad Energetikom sme chceli zvíťaziť. Nemali sme síce veľa šancí na skórovanie, rovnako ani súper, ale tri body by sa nám zišli," povedal Miloš Adam. Na otázku, či mu v sobotu proti lepšiacemu sa Svitu nájde tréner Kozák v zostave miesto, odvetil. "Budem sa snažiť na tréningoch, aj keď ktovie, ako to bude vyzerať po príchode avizovaných posíl. Už teraz je v kádri slušná konkurencia, ktorá bude po tomto týždni možno ešte silnejšia," doplnil M. Adam.

Tesne pred uzávierkou vydania sme sa dozvedeli, že Michalovce podávajú protest voči neoprávnenému štartu hráča Energetiku Veľké Kapušany Gabriela Molnára. Tomu sa totiž posledným augustovým dňom končilo hosťovanie z Kráľovského Chlmca, a keďže bol vo Veľkých Kapušanoch na civilnej vojenskej službe, počas ktorej nesmie hráč hlásiť prestup či hosťovanie, v nedeľu mal hrať údajne neoprávnene. To tvrdia Michalovce. Druhá strana má opačný názor. "Michalovčania robia okolo toho zbytočný cirkus, šek sme normálne zaplatili a takisto nám to odobril Ladislav Bindas, šéf matriky VsFZ. Nie sme si vedomí toho, žeby sme porušili nejaké predpisy," povedal manažér Energetiku Veľké Kapušany Ján Babiak.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.