Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Zemplínčania neudržali vedenie a prehrali

Mohol streliť gól. Strelu Kevina Garela (vľavo) vyrazil brankár hostí. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 29. okt 2012 o 00:00

Opäť doplatili na chyby v obrane, v ofenzíve im chýbal väčší dôraz.MICHALOVCE. Oči pre plač ostali druholigovým futbalistom MFK Zemplín Michalovce po sobotňajšom domácom dueli so Slovanom Duslo Šaľa.

Aj keď opäť boli aktívnejší ako ich súper a vypracovali si aj viac gólových príležitostí, z víťazstva sa tešili „chemici“, ktorí v metropole Zemplína triumfovali tesne 2:1 (1:1).

Pod reflektormi mohli diváci sledovať kvalitný zápas. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a pre hráčov nebola jedna lopta stratená.

„Vzhľadom na počasie to bolo náročné stretnutie. Keby sme ho vyhrali, mohli sme Šaľu v tabuľke preskočiť. Bojovali sme, ale doplácame na neskúsenosť. Ťažko sa nám hrá do ´plných´,“ povedal na úvod český stopér v službách MFK Zemplín Luboš Hruška.

Jeho spoluhráč Stanislav Danko síce otvoril pomerne skoro gólový účet stretnutia, ale ešte do prestávky hostia vyrovnali.

„Rýchly gól nám stále pomôže, vtedy sa nám lepšie dýcha. Škoda, že sme vedenie neudržali aspoň do prestávky, súper by hru viac otvoril. Namiesto toho sme nezvládli jednu ich brejkovú situáciu a inkasovali sme. Taký je futbal,“ pokračoval 25-ročný legionár.

Štandardky nevychádzajú

Paradoxne v čase, keď sa zverenci lodivoda Alberta Rusnáka nadýchavali k tlaku a čoraz viac získavali pôdu pod nohami, prišiel druhý gólový úder Dusla.

„Pred gólom sme chybovali, keď sme nepresne rozohrávali stredom ihriska. Mohli sme akciu hostí prerušiť už skôr, ale nepodarilo sa nám to,“ hovoril sklamaný L. Hruška.

Michalovčania od tohto momentu pridali ešte viac, ale cez obranný val hostí sa len veľmi ťažko presadzovali.

„Chýbal nám väčší dôraz v koncovke. Zahrávali sme dosť rohových kopov, zase sme ani jeden nezužitkovali. Štandardné situácie trénujeme často, na tréningoch góly dávame, ale v zápasoch to zatiaľ nevychádza,“ tvrdil defenzívny pilier MFK Zemplín, ktorý dúfa, že už v najbližšom meraní síl sa to konečne zlomí.

„Čaká nás derby v Bardejove a my veríme, že tam si šťastie opäť prikloníme na svoju stranu a stratené body získame späť,“ uzavrel.

Súvisiace články