Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Zemplín Michalovce plánuje zlúčenie s Trebišovom!

Sportnet|Publikované 30. dec 2002 o 23:00

Michalovce - K revolučnej novinke na zemplínskom futbalovom poli by malo dôjsť v najbližších dňoch. Zástupcovia dvoch popredných treťoligových tímov,

Zemplína Michalovce a Slavoja Trebišov totiž vážne uvažujú nad fúziou!. Dozvedeli sme sa to z kruhov blízkych obom klubom. Dôvodom tohto nečakaného kroku je vraj neskrotná túžba oboch rivalov konečne postúpiť medzi druholigovú spoločnosť. Dosiaľ nezodpovedanou otázkou údajne ostáva iba termín uskutočnenia transakcie. "Pochopiteľne, boli by sme najradšej, keby mohli naše tímy vystupovať pod spoločnou hlavičkou už od jarnej časti prebiehajúceho majstrovského ročníka. Vieme, že to súťažný poriadok nedovoľuje, ale snáď nám na riadiacom zväze dovolia urobiť z jedného tímu áčko a z druhého béčko. Aj preto sme k nám vzali trénera Voroňáka. Má vynikajúci prehľad o hráčoch oboch tímov," prezradil ambiciózny prezident ešte stále michalovského klubu Jaroslav Bovan. Rovnako naladená bola aj trebišovská strana, ktorá sa nevie plánovanej fúzie dočkať. Aj keď si je vedomá negatívnej odozvy medzi fanúšikovskou obcou, hlavným cieľom Slavoja je návrat medzi druholigovú spoločnosť, a to je v záujme všetkých. "Je to skvelá myšlienka, ale aby sme ju mohli zrealizovať, potrebujeme doriešiť zopár pálčivých záležitostí. Jednou z nich je názov klubu. Nevieme sa dohodnúť, či sa budeme volať FK dolný Zemplín Michalovce-Trebišov alebo zvolíme inú formu označenia. Dosť veľké trenice sú aj okolo pohybu hráčov, a otázne je aj dejisko domácich majstrovských stretnutí," vyjadril sa dobre naladený manažér Slavoja Trebišov Vladimír Kráľovský. Podľa kuloárnych informácií by sa majstrovské stretnutia nemali odohrať ani na jednom zo štadiónov zainteresovaných tímov, hoci alternatíva striedania oboch stánkov pri domácich súbojoch bola najpravdepodobnejšia. Napokon zvíťazil zdravý rozum a súboje pred vlastným obecenstvom odohrajú v Trhovišti. Je to na pol cesty medzi Michalovcami a Trebišovom, takže nevadí ani fakt, že táto obec leží v Michalovskom okrese. Hlavné je, že fanúšikovia oboch celkov budú merať na zápasy rovnaký kus cesty. V podobnom duchu postupovali činovníci spriatelených celkov aj v otázke domácich duelov rezervy, ktorá ich odohrá v neďalekých Horovciach.

Aj keď zatiaľ nevedno, ktorí hráči v drese ktorého celku budú hrať, isté je, že Štefan Voroňák bude mať k dispozícii veľmi kvalitný a na postup do druhej ligy priam odsúdený mančaft.

Upozornenie

Keby sa vám náhodou materiál zdal až príliš reálny, netreba zabudnúť, že je dnes Silvester. Podobnosť uvedenej fikcie s reálnymi skutočnosťami je naozaj iba náhodná.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.