Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Zemplín Cup 2012 je vítanou šancou pre najmenších

Radosť. Mali ju aj víťazi kategórie U9 – hráči a členovia výpravy FAM Prešov A. (Autor: Daniel Štuller)
Sportnet|Publikované 29. nov 2012 o 23:00

Stále je nedostatok kvalitných podujatí, na ktorých si najmenší vyznávači koženej môžu vyskúšať svoj talent.

Hoci sa neraz proklamuje heslo, že mládeži to najlepšie, stále je nedostatok kvalitných podujatí, na ktorých si práve najmenší vyznávači koženej môžu oprobovať svoj talent.

VRANOV. Treba preto zatlieskať nadšencom z Vranova, ktorí sa podujali zorganizovať I. ročník medzinárodného halového futbalového turnaja pre najmladších vyznávačov tohto športu Zemplín Cup 2012.

Nechali sa inšpirovať mládežníckym turnajom v maďarskom Kaposvári, kde počas jedného týždňa príde k slovu až 250 tímov z Európy. Možno sa raz pokúsia priblížiť k tomuto číslu aj Vranovčania.

V premiére sa predstavilo 41 družstiev z Poľska, Maďarska a Slovenska v kategóriách 8–11-ročných (U8 – U11). Dovedna v zápasoch bolo v akcii viac ako 500 hráčov a na podujatí sa zúčastnilo viac ako 1200 jednotlivcov. Dokopy v priebehu zápolení sa uskutočnilo viac než 190 zápasov.

Konfrontácia v silnej konkurencii

Hlavné ale bolo, že nádeje z východu mali možnosť konfrontovať svoje herné umenie i so zahraničnými súpermi. Treba veriť, že po ouvertúre sa táto akcia stane tradíciou a bude mať pevné miesto v kalendári medzinárodných turnajov pre najmladších (2. ročník sa uskutoční znovu vo Vranove 15. – 17. novembra 2013).

Potešilo, že v silnej konkurencii sa nestratili ani východniari, ktorí žali úspechy (Junior Košice, FAMT Prešov, Tesla Stropkov, MFK Vranov nad Topľou). Z individuálnych výkonov zaujal Mikuláš Demjanovič z Vranova, ktorý v kategórii U10 nastrieľal až 17 gólov.

Výsledky

U8 (ročník narodenia 2005 a mladší): 1. Junior Košice, 2. FAMT Prešov, 3. Martin. Najlepší strelec: 13 gólov Matej Varšo (Junior Košice). Najlepší brankár: Jakub Varga (FAMT Prešov). Najužitočnejší hráč: Patrik Forrai (KAC Košice). Najlepší hráč: Ján Dolník ( Martin).

U9 (ročník 2004 a mladší): 1. FAMT Prešov A, 2. SAFI Prešov, 3. FAMT Prešov B. Najlepší strelec: 11gólov Jakub Štefánik. Najlepší brankár: Michal Šurima (obaja FAMT Prešov). Najužitočnejší hráč: Martin Mišovič ( Karlova Ves). Najlepší hráč: Kristián Mrva (SAFI Prešov).

U10 (ročník 2003 a mladší): 1. MFK Vranov, 2. Junior Košice, 3. KAC Košice. Najlepší strelec: 17gólov Mikuláš Demjanovič ( MFK Vranov). Najlepší brankár: Tomáš Mondočko (Martin). Najužitočnejší hráč: Boris Pončák ( FAMT Prešov). Najlepší hráč: Miroslav Ivan (Junior Košice).

U11 (ročník 2002 a mladší): 1. Tesla Stropkov, 2. Olimpia club Cigánd (Maďarsko), 3. Benecol Košice. Najlepší strelec: 14 gólov Erik Hurný (Tesla Stropkov). Najlepší brankár: Matúš Čapo (Benecol Košice). Najužitočnejší hráč: Richard Pilkr (MFK Snina). Najlepší hráč: Béla Horváth (Cigánd). Cenu fair play získal tím WKS Slask Wroclaw.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.