Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Zemetrasenie vykoplo najproduktívnejších, ambície sa neodrážajú v postavení

Sportnet|Publikované 15. dec 2003 o 23:00

Žilina Predsezónne nákupy "veľkých" hráčov signalizovali, že sa konkurencia má na čo tešiť. Už bývalý manažér Vlastimil Plavucha neskrýval možnosť,

že žilinský extraligový tím sa hotuje zaútočiť na vysoké priečky. Po pár mesiacoch sa ale niektoré predstavy zrútili ako domček z kariet a postavenie v tabuľke je celkom iné. Ak sa nedarí naplniť predstavy celku, padajú najprv jednotlivé kolieska. Stačí si pripomenúť zmeny na trénerskom poste, odchod spomínaného manažéra. Vážnym krokom vedenia tímu spod Dubňa bolo posledné rozhodnutie vyradiť z kádra štyroch hráčov Voskára, Plcha, Töröka, Augustu. "Na príčine bola ich výkonnosť, presnejšie prístup a nasadenie v jednotlivých zápasoch, pretože hráči takých mien musia mať stopercentný prístup ku každému. Teraz záleží na tom, či sa dohodneme s nejakým klubom a potom sa uvidí, kam zamieria," povedal na tlačovke po zápase vo Zvolene, kde už títo jednotlivci nenastúpili, kormidelník Milan Hovorka.

Zaujímavé je, že napríklad o Töröka už prednedávnom prejavil záujem Zvolen a nič na jeho úmysle nezmenilo ani to, že dostal "kopačky". Pritom kouč Hkm Ján Jaško je tiež povestný svojou nekompromisnosťou. Možno sa však takto skôr predstavitelia klubov dohodnú na novom angažmán, keďže ešte nedávno nechceli Žilinčania o odchode Töröka ani počuť. Isté je, že toto kvarteto sa teraz môže obzerať po ďalších pôsobiskách. "Za žiadnych okolností tu už nezostanem, ak by aj takáto situácia nastala. Čo však bude ďalej, to ešte neviem. A či to budú Košice alebo prípadne Poprad? Všetko sa môže stať," nestrácal dobrú náladu Ján Plch (na snímke). Tento bývalý slovenský reprezentant pri každej príležitosti nezabudne zdôrazniť, že na oba kluby na východe má veľmi pekné spomienky. Vtedy, keď účinkoval pod Tatrami i v košických farbách, našiel tu mnoho priateľov a na jeho hru fanúšikovia stále spomínajú v dobrom. O vyhadzove hovoril pokojne, bez emócií. Vraj sa o tom nedalo diskutovať, no predsa sa mu nezdajú niektoré dôvody celkom kóšer. "Padáka dostali tí, čo boli medzi najproduktívnejšími hráčmi. To celkom dobre nechápem. Nemôžem súhlasiť so zdôvodnením môjho prepustenia, veď som bol najlepším strelcom mužstva s dvanástimi gólmi. V kanadskom bodovaní som nazbieral dovedna sedemnásť bodov. Netvrdím, že som nemohol byť v koncovke aj úspešnejší, veď osobne som maximalista a chcem byť lepším. V žiadnom prípade ale nemôžem pristať na to, že moja hra bola zlá, podpriemerná." Už pred časom, keď zamieril preč Hreus, to bolo aj prekvapivé, pretože tento ďalší ostrieľaný útočník dovtedy nazbieral najviac zápisov v kanadskom bodovaní. "To tiež nepotrebuje komentár. Ak niekto figuruje v popredí v produktívnosti, ako môže podávať slabé výkony?" Z ťahúňov teda zostal už len Kontšek, a či vydrží aj on do konca ročníka, sa ešte ukáže.

Podľa odchovanca liptovskomikulášskeho hokeja sa možno niektoré pôvodné zámery ukázali ako prehnané. "Trenčín, Slovan, Košice a Zvolen disponujú kvalitnými kádrami, tvoria kvalitu súťaže. Netvrdím, že sme nemali nárok vkliniť sa do tejto štvorky, ale to by muselo byť všetko v poriadku..." Poslednou časťou myšlienky je povedané mnoho, hoci na pohľad málo. Do obsahu vety možno zarátať aj spomienku na nečakaný odchod Krotáka do Košíc tesne pred prvým extraligovým zápasom.

Mimochodom, pre Plcha sa posledné dve štácie premenili na nočnú moru. Vo februári predčasne ukončil svoje účinkovanie v českom Znojme, teraz zase v Žiline. "V športe to tak niekedy chodí, nerobím z toho vedu. Azda už od nového roku to bude aj pre mňa vydarenejšie. Nezamýšľam sa nad tým, kam by som sa chcel vybrať. Prvoradé bude to, kto sa dohodne so Žilinčanmi. Kontrakt som tu mal uzavretý na dva roky," pripomenul Ján Plch.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.