Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zeman nerátal s nomináciou, nieto ešte so základom

Sportnet|Publikované 10. okt 2002 o 22:00

Bratislava - Po troch rokoch sa do slovenskej reprezentácie vracia obranca holandského tímu Vitesse Arnhem, 28 - ročný Marián Zeman. "No, vo februári

2001 som hral prípravný zápas proti Leverkusenu, ale oficiálne som naposledy reprezentoval pred tými tromi rokmi. Bol to kvalifikačný zápas, v kvalifikácii na Euro 2000 a hrali sme, za Jozefa Adamca, v Baku proti Azerbajdžanu," hovorí hráč, pri ktorom všetko nasvedčuje tomu, že bude hrať v základnej zostave.

Samotného Zemana to i trochu prekvapilo, a to najmä po tom, čo sa naň bol Ladislav Jurkemik pozrieť v Holandsku - a Zemana v 16. minúte vylúčili! "Bol som z toho dosť sklamaný, cítil som, že moje šance na nomináciu klesajú. Veru, nerátal som, že tréner Jurkemik ma nominuje na zápas proti Anglicku. Neviem, či ma tréner Jurkemik zavolal preto, že pozná moju hráčsku minulosť alebo kvôli situácii s obrancami, ale ja som sa stále chcel vrátiť. Aj keď som nečakal, že to bude už teraz. Ale samozrejme, že ma to potešilo, beriem to tak, že mám jeho dôveru. Nebudem ju chcieť sklamať," hovorí hráč, ktorého teší i to, že sa opäť bude môcť predstaviť na Tehelnom poli, kde toho toľko zažil.

Po zdravotnej stránke sa Zeman cíti v poriadku. "Cítim sa dobre, odohral som päť posledných zápasov svojho mužstva. Všetko by malo byť v poriadku."

Skúsenosti Zemana s anglickým futbalom nie sú veľké. "Pred takými siedmymi rokmi som ešte za Slovan odohral dva zápasy v Pohári UEFA proti Aston Ville. To už bolo ale to už bolo dávno. Ináč nemám žiadne skúsenosti s anglickým futbalom, aj keď v televízii zápasy anglických mužstiev vidím a o ich sile si viem urobiť úsudok. Majú silné mužstvo, sú to samí skúsení, kvalitní hráči, vychádzajú zo zabezpečenej obrany, útok je fantastický. Dúfam, že zahráme dobre, aby sme na tento zápas spomínali kladne."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.