Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Železný muž Hrbatý by dal hlas Kaliskej

Sportnet|Publikované 15. dec 2005 o 00:00

"Skvele som si zalyžoval. Od rána do večera, šesť dní v týždni. A popritom som naháňal kondičku na stacionárnom bicykli," vravel o svojom oddychu po úspešnej tenisovej sezóne hrdina slovenského tímu v Davisovom pohári Dominik Hrbatý. Po finálovej bitke .

"Skvele som si zalyžoval. Od rána do večera, šesť dní v týždni. A popritom som naháňal kondičku na stacionárnom bicykli," vravel o svojom oddychu po úspešnej tenisovej sezóne hrdina slovenského tímu v Davisovom pohári Dominik Hrbatý. Po finálovej bitke s Chorvátskom v Bratislave (2:3) zvládol ešte úlohu Mikuláša pri deťoch v nemocnici a na druhý deň už lyžoval v rakúskom stredisku Obertauern. Na tradičnú dovolenku pri mori v tomto roku nezostal čas. Treba sa pripravovať na prvý grandslamový turnaj roka Australian Open v Melbourne.

Od pondelka trénuje Hrbatý v Národnom tenisovom centre na kurte aj v posilňovni. "Rakúšania nevedeli príliš o našom finále v Davis Cupe. V Alpách som skôr prijímal blahoželanie od českých tenistov, ktorí taktiež boli na lyžovačke. Ale doma v Bratislave ma ľudia neustále zastavovali, pýtali si podpis a gratulovali. A ja, že k čomu, veď sme to finále nakoniec prehrali...," smiala sa naša tenisová jednotka.

Dominik uzavrie tento rok na 19. mieste svetového rebríčka Entry, po tretí raz v kariére skončí v top-20 (predtým aj 2000 a 2004). Postrach favoritov v Davisovom pohári sa chystá už na svoj 37. grandslamový turnaj v sérii, od roku 1997 nechýbal v Melbourne, v Paríži, vo Wimbledone, v New Yorku ani raz. Je rekordérom medzi aktívnymi tenistami, zaslúži si prezývku Železný muž.

Po vydarenej sezóne patrí Hrbatý medzi kandidátov do desiatky najlepších v tradičnej ankete Športovec roka. Vyhlásia ju už túto sobotu. "Ja by som dal svoj hlas majsterke sveta vo vodnom slalome Elene Kaliskej, v závere roka sa blysla aj Martina Moravcová. V kolektívoch majú moje sympatie štvorkajak i futbalisti Artmedie," povedal 27-ročný Bratislavčan. Vianoce si vychutná doma s rodinou a už na konci roka zamieri do Austrálie.

(on)

Súvisiace články