Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Železničiari darovali bod energetikom

Sportnet|Publikované 1. okt 2002 o 22:00

Košice - Po desiatich kolách majú zverenci trénera Jaroslava Polomského rovnaký počet bodov a v tabuľke sú na dvanástom mieste. Samotné postavenie

naznačuje, že v mužstve, ktorého hráčsky potenciál má oveľa navyše, je niečo nezdravé, čo sa podpisuje aj pod jeho výkon. Hra je kŕčovitá, hráči sa nedokážu uvolniť a odovzdať svoje schopnosti v prospech mužstva. Aj v ostatnom kole železničiari neprekročili tieň posledných stretnutí a s energetikmi z Veľkých Kapušian sa počas celého stretnutia trápili.

V jeho úvode ponúkli hostitelia hŕstke verných fanúšikov niekoľko pekných kombinačných akcií, avšak najväčším problémom nielen tohto merania síl, bolo premieňanie šancí. Hoci ich mali dostatok, ani jedna si nenašla cestu za chrbát brankára Hrabčáka. Pačinga ho natiahol v závere jedenástej minúty a potom ten istý hráč sa ocitol zoči-voči, ale mieril len do Hrabčáka. V tomto stretnutí mal gólman energetikov dobre postavené aj žrde, keď po strele Pillára bol už prekonaný, no pomohla mu pravá. "Už niekoľko kôl sa nevieme presadiť strelecky," hovorí jeden z najskúsenejších hráčov Lokomotívy Richad Lelák. Sám sa ocitol v dvoch, pričom ani jednu nedokázal riešiť s chladnou hlavou. "Ak si spätne premietam v hlave obe príležitosti viem, že som ich mal riešiť ináč. Pri prvej som mal loptu po centri Račáka zasiahnuť radšej ľavou ako pravou nohou. V druhom polčase som zase chcel čím skôr vystreliť a poriadne som sa ani nepozrel, kde stojí brankár," vyčíta si R. Lelák. Železničiarom nemožno uprieť snahu, avšak korením futbalu sú góly, ktoré však hráči v modro-bielych dresoch dali len jedenásť. Aj preto im body hlavne z domáceho prostredia unikajú pomedzi prsty. "Nehrali sme zle ani proti energetikom, ktorí sa zamerali na defenzívu. Mali sme viac z hry, súperovi sme veľa nedovolili a predsa si odviezol od nás bod. Neviem čím to je, ale nedokážeme premeniť malé ani veľké šance. Jednoznančne máme na viac, ako súčasné dvanáste miesto, ale bez gólov sa nevyhráva," hovorí R. Lelák.

Hráči Lokomotívy po počiatočnom nápore a viacerých šanciach poľavili a súper hru vyrovnal a niekoľko ráz pohrozil po rýchlych protiútokoch. O tom, že hostitelia mali hernú aj územnú prevahu hovorí pomer rohových kopov 14:3, avšak ani zo štandardných situácii sa nedokázali presadiť. "Skoro v každom stretnutí sa dostanem do gólovej šance, ale nie a nie dať gól," krúti hlavou R. Lelák.. Energetikom sa v druhom polčase darilo narúšať akcie domácich, ktorí s pribúdajúcim časom boli čoraz nervóznejší, pretože veľmi chceli streliť gól. Počas celého stretnutia sa zbytočne venovali verdiktom hlavného rozhodcu a strácali koncentráciu. "Priznávam, že niekedy zbytočne veľa diskutujeme s rozhodcami, ale vychádza to z hry. Inak tomu nebolo ani teraz. Veľmi sme chceli vyhrať. avšak hostia v druhom polčase hru zdržiavali a rozhodca im to toleroval. To ma vie veľmi nahnevať," povedal R. Lelák. Taktika hostí slávila úspech a domov odchádzali s bodom, ktorý im železničiari doslova darovali svojou streleckou nemohúcnosťou.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.