Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Zeleno–bieli si zase zatiahli slučku

Strelec gólu. Viliam Macko (vľavo) sa potešil zo zásahu po dlhšom čase, ale na celkovú radosť to nestačilo. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 20. nov 2012 o 00:00

Po meraní síl v Nitre postavenie corgoňligových futbalistov Tatrana Prešov pripomína ešte viac pohyb na tenkom ľade.

Po meraní síl v Nitre postavenie corgoňligových futbalistov Tatrana Prešov pripomína ešte viac pohyb na tenkom ľade. Zeleno–bieli cítia, že slučka na ich krku v elitnej súťaži ich už nepríjemne škrtí. Najradšej by boli, keby už teraz nastala pauza v súťaži, aby takýmto time–outom nejako pribrzdili galibu. Musia však ešte vydržať dve kolá. V nich sa to môže pre nich zlepšiť, ale aj oveľa viac zhoršiť. Bolo by ale načase, aby sa séria šiestich meraní síl bez víťazstva skončila.

PREŠOV. Pod Zoborom to síce miestami vyzeralo tak, že hostia neobnažia svoje podstatné slabiny, napokon ich ale súper vyzliekol úplne donaha.

„Ťažko sa o tom hovorí. Kto nevidel, neuverí a zložito sa dakomu vyvracia názor, pokiaľ vidí len prehru 1:4. Nemôžeme sa nijako obraňovať a argumentovať, že to nebolo až také zlé,“ zamyslel sa nad krutosťou porážky Viliam Macko, ktorému sa zle zaspávalo po návrate domov.

Narážal na to, že prvý polčas aj časť druhého mali z pohľadu našich i svetlé momenty, keďže si dokázali nájsť priestor na rýchle akcie, zakončenie. Zlyhávali však v streľbe.

„Aj ja som zahodil zo tri možnosti,“ priznal sebakriticky hráč, ktorý sa napokon stal autorom jediného zásahu Prešovčanov, keď po tom, ako videl, že sa Kolbas presadil na ľavej strane a unikol, vbehol do šestnástky. „Našiel ma presnou loptou a mne stačilo nastaviť len nohu.“

Za stavu 1:1 to vyzeralo nádejne, lebo sa podarilo zmazať tesný náskok hostiteľov. Inak, Macko prišiel na trávnik v druhom polčase, keď tréner Šarišanov Angel Červenkov stavil na ofenzívu.

Prešov hral už potom iba na troch obrancov a čiastočne to vyšlo spomínaným zásahom, ktorý bol pre tohto hráča aj satisfakciou za zdravotné príkoria, ktorých si užil v ostatných mesiacoch neúrekom.

Naposledy skóroval ešte v minulom ročníku na jar v Zlatých Moravciach, kde sa zranil. Potom už do konca ročníka nehral a táto sezóna sa preňho začala zase nešťastne, keď po ouvertúre dlho chýbal.

Neskôr sa znovu mihol na ihrisku a po dueli v Senici zase vypadol z hry. Vie, že je náročné presadzovať sa, pokiaľ chýbajú pravidelné zápasové „čiarky“.

„Pravdaže ma zásah potešil, ale viac zarmútil konečný výsledok a nepríjemná prehra, ktorá zmazala aj niektoré pozitíva. Žiaľ, stále sa boríme s koncovkou a hlavne vonku nevieme odovzdať všetko to, čo v nás je.“

Prehra ich zrazila viac dolu

Kým pred rokom Tatran dokázal aj po vylúčení uhrať pod Zoborom remízu, tentoraz sa červená karta stala spúšťačom pohromy. I Vilo bol ale v pomykove, ako to s tým zákrokom bolo.

„Neviem, neviem, či to bolo v šestnástke, ale bol som dosť ďaleko od toho miesta. Isté ale je, že pokiaľ by nebola penalta a vylúčenie, nemôžeme tam prehrať.“

Skutočnosť ale bola taká, že Kolbas sa stal po Krajníkovi v ostatnom čase ďalším prešovským bekom, ktorý išiel predčasne pod sprchy. I za nepriaznivého stavu to hostia nemienili zabaliť, otvorili hru a išli do rizika.

„Povedali sme si, že skúsime vabank a buď prehráme 1:2 alebo vyšším rozdielom. V tej chvíli sme na konečný výsledok nemysleli. Pišta Zošák mal možnosť, i ja som to mohol lepšie trafiť z priameho kopou či pri dorážkach.“

Pravdaže, Nitra hrala v početnej prevahe rozumne, premyslene a takticky, nikam sa neponáhľala a spoliehala sa na to, že hostia jej utvoria „koridor“. „Pustili nás, aby sme hrali a keď získali loptu, prečíslili nás.“

Macko sa domnieva, že radikálny rez musia urobiť hráči v realizácii finálnej fázy, kde je viac stresu než je únosné a všetko je poznačené unáhlenosťou, ale i kŕčom, zošnurovanosťou.

„Psychicky nás táto prehra zase zrazila viac dolu, ale nič nie je stratené. Čo sa stalo, už nevrátime späť, no treba sa pozerať vpred a jeseň so cťou dobojovať. Hlavne, aby bol náš fanúšik viac spokojný,“ konštatoval Viliam Macko.

Súvisiace články