Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Zeleno - biely káder preriedili vážne zranenia

Sportnet|Publikované 30. okt 2006 o 23:00

Prešov Skoro celý minulý týždeň strávili futbalisti 1.FC Tatran Prešov na západe republiky. V utorok hrali Slovenský pohár v Senci, ktorému po

sympatickom výkone podľahli až v jedenástkovom rozstrele. Pri Slnečných jazerách výprava zeleno - bielych ostala, aj keď nepostúpila. V sobotu Prešovčanov čakal dôležitý zápas so zachraňujúcou sa Dunajskou Stredou. Tatran ho ale prehral a pobral sa domov smutný presmutný, lebo vynaložené prostriedky na prípravu sa minuli účinku... Prešov nepostúpil v pohári, stratil ďalšie ligové body. A navyše aj ďalšieho hráča. V Senci nešetrný zákrok domáceho Kozára vyradil obrancu Vladimíra Staša. Ten absolvoval prvé ortopedické vyšetrenie v Bratislave u doktora Sivíka. Do štvrtka potom čakal na ich výsledky. Trénerovi 1.FC Tatran Petrovi Polákovi okrem neho chýbal aj stredový futbalista, jeden z kľúčových v mužstve Miroslav Viazanko. Aj jeho vyradilo zranenie. A do tretice hrať nemohol ani Marek Andraščík, ktorý po intenzívnej liečbe pricestoval za výpravou do Senca. Všetko sú to určite citeľné zásahy do prešovského kádra. Aj keď ale predstavitelia 1. FC Tatran Prešov operujú tvrdením, že káder majú dostatočne široký, nás zaujímalo ako dlho sa bez trojice spomenutých kvalitných futbalistov bude musieť zaobísť.

"Ako prvý šiel na maródku s bolesťami chrbta Andraščík. Ten bude mimo hru ešte desať dní. V. Staš má natrhnutý postranný väz v kolene. Na operáciu nepôjde. Liečba bude konzervatívna, s dĺžkou trvania troch týždňov a k tomu ešte dva na rehabilitáciu. Nuž a Viazanko si bude liečiť naštiepenú lýtkovú kostičku ešte dva týždne," poskytol nám aktuálne informácie klubový lekár 1. FC Tatran Prešov Ľubomír Jacko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.