Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Zeleno-bieli sú doma zatiaľ stopercentní

Miroslav Poliaček (vpravo). Premiéra v prešovskom drese mu vyšla na výbornú. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 6. aug 2012 o 22:00

Aj druhý domáci zápas vyšiel futbalistom 1. FC Tatran Prešov na výbornú. V sobotňajšom meraní síl porazili zeleno-bieli MFK Ružomberok 2:0.

Aj druhý domáci zápas vyšiel futbalistom 1. FC Tatran Prešov na výbornú. V sobotňajšom meraní síl porazili zeleno-bieli MFK Ružomberok 2:0 zásluhou premiérových gólov bulharského útočníka Kostandinova a stopéra Adámika.

PREŠOV. Rovnako zažil obnovenú domácu premiéru v drese najstaršieho futbalové klubu aj stredopoliar Miroslav Poliaček, ktorý prišiel na ročné hosťovanie práve z klubu MFK Ružomberok.

Jeho ročné požičanie do Prešova sa upieklo len pár dní pred vzájomným duelom a kluby sa tiež dohodli, že kreatívny stredový hráč bude môcť proti bývalým spoluhráčom nastúpiť.

Aj napriek tomu, že M. Poliaček dlho nehral súťažný zápas, na ihrisku ho bolo viac ako vidieť. Spoluhráčov zásoboval kvalitnými prihrávkami a prevzal úlohu tvorcu hry

. Pochvalné slová na jeho adresu na pozápasovej tlačovke vyjadril aj tréner 1. FC Tatran Prešov Angel Červenkov.

„Snažil som sa hrať čo najlepšie, cítil som, že to ešte nie je ono. Dúfam, že zápasy budú z mojej strany ešte lepšie a myslím si, že v našom mužstve boli lepší hráči a výkony. Snáď som aspoň trocha chlapcom pomohol,“ ohodnotil svoje osemdesiatšesťminútové vystúpenie šikovný stredopoliar.

„Moje pocity po tomto zápase sú dobré. Vyhrali sme 2:0 a to je najdôležitejšie. Toto víťazstvo má veľmi teší.“

Dôležité bude, aby sme doma vyhrávali

Poliaček po zápase proti bývalým spoluhráčom pripustil, že tento duel bol pre neho viac ako výnimočný.

„Určite to bol zápas, v ktorom bolo viac motivácií navyše a bol to pre mňa iný duel, keďže to bolo proti Ružomberku. Aj preto som veľmi rád, že sme vyhrali.“

Prešovčanom sa tak vydarilo aj druhé domáce vystúpenie v sezóne, čo v minulom ročníku nebolo zvykom. Kreatívny stredopoliar verí, že v tejto sérii budú pokračovať aj naďalej.

„Vyzerá, že družstvá sú vyrovnané, dôležité bude, aby sme doma vyhrávali a snažili sa získavať body aj zvonku. Potom môžeme hrať v pokoji a možno aj viac pre diváka, aby boli všetci spokojní.“

Poliaček si obliekal dres prešovského Tatrana v sezónach 2008/2009 a 2009/2010. Vtedy svojimi výkonmi príliš neohúril, no teraz verí, že to bude z jeho strany lepšie.

„Boli tu vtedy určité problémy, keď som sám nebol so sebou spokojný a asi aj preto som v klube skončil, keďže nebolo rovnako so mnou spokojné ani vedenie. Vtedy sme sa motali okolo ôsmeho miesta a myslím si, že Tatran by si teraz zaslúžil, aby sme skončili vyššie. Verím, že k tomu pomôžem aj ja.“

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.