Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Zeleno-bieli sa rozlúčili so sezónou víťazstvom

Matúš Marcin. Proti Dunajskej zažil corgoňligovú premiéru, proti Slovanu gólovú. (Autor: Jaroslav SOHE Suchár)
Sportnet|Publikované 21. máj 2012 o 22:00

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov sa v nedeľu rozlúčili s corgoňligovou sezónou 2011/2012 víťazstvom.

V poslednom 33. kole zdolali pred svojimi fanúšikmi futbalovo nemastný-neslaný Slovan Bratislava 2:1 (0:1) a v „tabuľke pravdy“ tak skončili v tejto sezóne na desiatom mieste so ziskom 33 bodov.

PREŠOV. V zápase dvoch rozdielnych polčasov odohrali ten úvodný lepšie zverenci Vladimíra Weissa. Od 21. min. vyhrávali v Prešove zásluhou svojho najlepšieho strelca Juraja Halenára.

Slovanisti mali v prvom polčase ešte niekoľko sľubných príležitostí, ale tie nevyužili. Po prestávke nastúpili zverenci Sergija Kovaleca ako vymenení. Agresivitou, rýchlosťou a kombinačnou hrou prevýšili Slovan a po góloch Marcina a Petráša zaslúžene otočili priebeh duelu a v poslednom ligovom zápase sezóny vyhrali 2:1.

Marcin: Z gólu a výhry mám veľkú radosť

Prešovčania nastúpili na zápas vo výrazne pozmenenej zostave. Do hry nezasiahli zranení Macko, Zošák, Jakovlev a pre tresty za karty nemohli hrať Papaj, Lipták, Krob a Štetina.

Tréner Sergij Kovalec tak dal priestor prešovskej omladine, ktorá svoju šancu naplno využila. V prvom dejstve dostali priestor Leško a Marcin, v tom druhom sa k nim pridali Kamenčík a Hruška.

Kvarteto mladých hráčov hralo nebojácne a najmä v druhom polčase ich bolo na ihrisku vidieť. V 51. min. prenikol cez slovanistickú obranu Hruška, z kraja odcentroval a k lopte sa dostal Marcin, ktorý hlavou strelil svoj premiérový gól v Corgoň lige.

„Mám z toho gólu veľkú radosť, predsa to bol môj prvý corgoňligový a navyše do siete Slovana,,“ vyhŕklo z mladého prešovského talentu.

„Podľa mňa to bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. Ten prvý vyšiel lepšie slovanistom, ale v tom druhom sme už do nich nabehli my a boli sme herne lepší. Z tohto pohľadu si myslím, že sme zaslúžene vyhrali. Proti Slovanu sa nehrá každý deň a chceli sme sa my mladí ukázať trénerovi v čo najlepšom svetle, keďže veľa hráčov bolo zranených a vykartovaných. Verím, že sme ho potešili a presvedčili,“ dodal Matúš Marcin.

Hruška: Som rád, že som mohol nastúpiť proti Slovanu

V dobrom svetle sa okrem Marcina ukázali aj ďalší prešovskí mladíci Leško, Kamenčík či Hruška. Najmä posledne menovaný si očividne užíval súboje na ľavej strany zálohy, kde si s ním slovanisti nevedeli dať rady.

„Bol som rád, že som dostal dôveru a nastúpil na tento zápas. Chcel som sa pred domácimi fanúšikmi ukázať a podľa mňa to aj vyšlo,“ zhodnotil sebavedomo Lukáš Hruška, ktorý k zápasu ďalej poznamenal: „Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyhrať nad takým súperom, ktorý hrá o popredné priečky v Corgoň lige. Bolo super, že sa nám podarilo otočiť priebeh duelu, pretože proti Slovanu je to ťažké, ale my sme to dokázali. Som rád, že som dostal priestor a do zápasu som išiel s tým, že nemám čo stratiť. Podarilo sa nám vyhrať, takže spokojnosť.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.