Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Zeleno-bieli sa pred Slovanom dobre naladili

Michal Krajník (na snímke vpravo). Spoluprácu so stopérskou dvojičkou Lukášom Štetinom (vľavo) si pochvaľuje. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 12. mar 2012 o 23:00

Futbalistom 1. FC Tatran Prešov sa po víkende lepšie dýcha. V jarnej časti Corgoň ligy sa im podarilo prvýkrát vyhrať.

Futbalistom 1. FC Tatran Prešov sa po víkende lepšie dýcha. Dôvodom toho je fakt, že v jarnej časti Corgoň ligy sa im podarilo prvýkrát vyhrať a pripísali si do tabuľky cenný trojbodový zápis. Cenný aj preto, pretože Dunajskostredčania doma zaváhali a zeleno-bieli sa tak od nich odpútali na rozdiel troch bodov. Tri body pre Prešovčanov zariadil Peter Katona z jedenástej minúty prvého dejstva.

PREŠOV. V zápase bohatom na šance, ale chudobnom na góly sa hral divácky pútavý duel. Kým Prešovčania odohrali lepší prvý polčas, v druhom dejstve mali viac z hry už Trenčania, ktorým však chýbal moment prekvapenia v útočnej fáze.

Aj preto sa tak tešili zo zisku troch dôležitých bodov Prešovčania. Tí si pripísali na konto tretie víťazstvo v prebiehajúcej sezóne a dotiahli sa tak práve na Trenčanov na úroveň piatich bodov.

Proti kombinačne hrajúcim tímom sa im hrá lepšie

V zápase proti výborne a kombinačne hrajúcim hráčom spod hradu Matúša Čáka mali plné ruky práce oproti úvodnému jarnému zápasu proti Košiciam najmä zadné rady zeleno-bielych.

„Mali sme viac práce. Trenčín má veľmi kvalitné mužstvo, chcú hrať kombinačne. Nám sa proti takýmto družstvám hrá lepšie, ako keď sem prišli Košice, ktoré sa prakticky len bránili. Myslím si, že najmä prvý polčas bol z trenčianskej strany, ale aj z našej, veľmi dobrý. Bolo tam veľa šancí. My sme však radi, že sme dali prvý gól, čo je veľmi dôležité a konečne sme to dotiahli do víťazného konca. Zisk troch bodov nás veľmi potešil. Teraz nám neostáva nič iné, ako sa sústrediť na ďalšie zápasy, ktoré sú pred nami,“ zhodnotil duel obranca zeleno-bielych Michal Krajník.

Vyjadril sa aj k spolupráci s Lukášom Štetinom, keďže od jarnej časti tvoria novú stopérsku dvojicu Prešovčanov.

„Lukáš prišiel tesne pred koncom prestupového obdobia, takže veľa sme toho nestihli odohrať, ale celkom nám to spolu ide. Dostali sme jeden gól z dvoch zápasov, zatiaľ je to v poriadku.“

Tri zápasy u súperov

Prešovčanov čaká v najbližšom období náročný zápasový harmonogram. Už najbližšiu sobotu sa predstavia na Pasienkoch, kde si zmerajú sily so Slovanom Bratislava, neskôr ich čaká duel v Senici a potom dohrávka odloženého úvodného jarného kola s Dunajskou Stredou.

S akými ambíciami teda pocestujú Prešovčania za svojimi najbližšími súpermi? „My sa v prvom rade pozeráme nanajbližší zápas, teda na Slovan. Tréneri videli ich zápas v Košiciach, verím, že nejakú taktiku na nich ušijú. Čo som sa dočítal, v Košiciach nehrali dobre, dá sa s nimi hrať a nie je to neporaziteľný súper. Do zápasu pôjdeme s cieľom získať nejaké body, potom uvidíme, čo ďalej,“ načrtol plány zeleno-bielych Michal Krajník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.