Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Zeleno bieli po výhre nad belasými sa na dnešného pohárového súpera chystali v Senci

Sportnet|Publikované 21. okt 2002 o 22:00

Senec Výprava prešovských druholigových futbalistov si to po nedeľňajšom víťazstve na Tehelnom poli nad béčkom bratislavského Slovana nasmerovala

späť ku Slnečným jazerám v Senci. Tam dočasne tatranci rozvinuli svoj stan po bratislavskom stretnutí i pred dnešným pohárovým súbojom v Púchove. Včera sme sa skontaktovali s trénerom zeleno bielych Jánom Molkom, ktorý sa rozhovoril najprv k zápasu so Slovanom Bratislava B.

"Až na zbytočné Jakubkovo vylúčenie sa naše predstavy o dueli na Tehelnom poli v podstate naplnili," konštatoval kormidelník Tatrana. "Napriek tomu, že mužstvo hralo od 38. minúty oslabené, dokázalo presvedčiť svojich o futbalových kvalitách. Béčko Slovana sme zaskočili hernou aktivitou a predčili individuálnymi výkonmi. Domácich do poriadnej šance za celý zápas nepustili. Naopak, boli sme to my, ktorí sme mali možnosti výsledok ešte nejakým gólom navyše prikrášliť." Na začiatku však Bratislavčania mali miernu prevahu. Avšak skôr platonickú. To sa vari Tatran zámerne sprvu stiahli na vlastnú polovicu, aby neskôr mohol udrieť z kontier? "Nie, vôbec sme nečakali kým nás belasí zatlačia. Lenže V. Bednár i Fodrek sa rýchlosťou zavše dostali za našu obranu. Tá však na čele s brankárom všetko poriešila. Príliš však domáci nehrozili a postupne odpadávali." Prešovskú futbalovú verejnosť ste zaujali informáciou o anonymnom testovaní zverencov v hráčskej kabíne. Zrejme to niečo malo do seba, keď si z Tehelného poľa odvážate tri body... "Osobne mám najväčšiu radosť z toho, že hráči sa prejavili hernou kvalitou, futbalovými danosťami. To bolo základom nášho úspechu," šikovne sa vyhol priamej odpovedi J. Molka. Čo výhra nad súperom z druholigového prepadliska, kam sa zošmykol i prešovský Tatran, preň teraz znamená? "Veľa. V momentálnom postavení sme predsa hrali o "šesť" bodov. Okrem značnej bodovej hodnoty táto výhra by mala byť vzpruhou v našom spoločnom snažení, ktoré by malo vyústiť v záverečnej fáze troch zvyšných zápasoch jesene. Už v tom najbližšom, túto sobotu doma s Podbrezovou. Aby sa nám konečne podarilo presvedčiť o správnosti nastúpenej cesty nielen nás samotných v klube, ale hlavne prešovskú futbalovú verejnosť. Bolo by predsa už načase aj im vychutnať s nami pocit z domáceho víťazstva. Ak mužstvo zopakuje výkon z Bratislavy, či nadviaže na pohárový s Trenčínom, či prípravný s 1. FC Košice, potom o náš stopercentný úspech s Podbrezovou v najbližšom kole nemám obavy." Pred týmto druholigovým stretnutím hráte však dnes o Slovenský pohár na ihrisku Matadoru Púchov. Jedného prvoligistu (Trenčín) ste z ďalších bojov v SP vyradili. Trúfate si i na druhého? "Cestou do Bratislavy sme sa zastavili na zápase Púchov Inter. Všetci sme mali možnosť vidieť v akcii dnešného pohárového súpera. To by mohla byť pre nás určitá výhoda. Podľa toho, čo sme v sobotu videli, sa dnes zariadime. Či si trúfame? Chceme hrať vyrovnanú partiu a nech sa športová šťastena prikloní k tomu lepšiemu."

V porovnaní s bratislavským zápasom dôjde naisto k jednej zmene. Nenastúpi vylúčený Jakubko, ktorého poslal tréner z Bratislavy rovno domov. Na Tehelné pole necestovali ani maródi Palša so Škarbekom. A tak tréner Molka, keďže Hricko s T. Pončákom avizovali nejaké zdravotné problémy, narýchlo z rezervy povolal Patrika Durkača.

Program dnešných zápasov štvrťfinále Slovenského

pohára: Koba Senec - MŠK Žilina, Matador Púchov - Tatran Prešov, Petrochema Dubová - FC Nitra (14. hod.), ŽP Šport Podbrezová - Slovan Bratislava (14.30).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.