Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Zekon PSJ skúša víťazku Ligy majstrov

Sportnet|Publikované 8. nov 2002 o 23:00

Michalovce - Aj napriek tomu, že michalovský Zekon PSJ Chemkostav momentálne v ženskej hádzanárskej interlige presvedčivo valcuje všetko, čo mu stojí

v ceste, rozhodli sa funkcionári klubu osviežiť zloženie kádra o novú posilu. Je ňou tridsaťpäťročná rodáčka z uzbeckého Taškentu Oľga Popovičová, ktorá však najprv musí o svojich kvalitách presvedčiť trénera Michala Lukačina. Za sebou má bohatú hráčsku kariéru, ktorú nám krátko po príchode do Michaloviec priblížila. "Nechcela som ešte zakončiť svoju športovú činnosť, nuž som prišla sem skúsiť šťastie. S hádzanou som začala pomerne neskoro ako pätnásťročná. V rodnom Taškente som ukončila štúdium na tamojšej telovýchovnej univerzite a keď som mala dvadsaťjeden rokov, prišla som do neďalekého Užhorodu. Za tamojšie Karpaty som hrala štyri sezóny. Potom som odišla skúšať šťastie do chorvátskeho tímu Djurdjevac, kde som takisto pôsobila štyri roky. Prišla však ponuka z Plastiky Nitra a pod vedením u vás dobre známeho Vladimíra Danove som tam odohrala jednu sezónu. Odtiaľ som prešla do slávneho Hypobanku Niederősterreich, v drese ktorého som sa pod taktovkou známeho ruského trénera Anatolija Jevtušenka stala víťazkou prestížnej Ligy majstrov. Potom som hrávala za poľské celky Montex Lublin a JKS Jaroslaw. Nuž a naostatok som pôsobila v drese cyperského šampióna Anorthosis Famagusta," predstavila nám svoju doterajšiu hádzanársku púť. Nezabudla pripomenúť, že sa dvakrát medzitým rozhodla ukončiť aktívnu kariéru, ale doma v Užhorode ju zakaždým prehovorili, aby to ešte medzi sedmičkami skúsila. Ako tridsaťjedenročná sa dostala do ukrajinskej reprezentácie, za ktorú odohrala dvadsať medzištátnych stretnutí. V jej drese štartovala aj na jednom z európskych šampionátov, kde Ukrajina obsadila skvelú striebornú priečku.

Do Michaloviec pricestovala v spoločnosti manažéra Borisa Petrovského, ktorý prednedávnom dotiahol do ŠKP Sečovce Igora Bondala či pred touto sezónou Alexandra Rusina i Alexandra Stečenka. Naposledy hrávala ostré zápasy ešte na Cypre, asle odvtedy sa v kondícii udržiavala iba na tréningoch v Užhorode. Aj napriek tomu si však trúfa zaceliť dieru na poste strednej spojky. "Tunajšie prostredie i káder veľmi dobre poznám. Veď som tu ako súperka neraz proti Zekonu nastúpila. Myslím, že je tu veľmi dobrý káder a hlavne na spojkách hrávajú veľmi kvalitné hráčky. Trúfam si však medzi ne naskočiť, lebo si myslím, že všetky sú skôr strelkyne, kým ja sa skôr považujem za tvorivú strednú spojku. Uvidíme, ako sa budú moje výkony páčiť trénerovi Lukačinovi," dodala Oľga Popovičová, Michalovčania budú testovať na turnajoch v poľských Gliwiciach a maďarskom Váci.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.