Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Zeher nešiel pod milión, R. Varga popiera informácie o predaji 1. FC

Sportnet|Publikované 28. dec 2003 o 23:00

Košice - Posledný tím II. futbalovej ligy 1. FC Košice prežívajú v súčasnosti najväčšiu krízu v histórii. V pokladnici chýbajú peniaze a o hráčov nie

zasa až taký záujem, akoby niekto predpokladal. Hneď po skončení jesene prestúpil do Ličartoviec obranca Beňo. Odstupné činilo 300-350 000 Sk. To je však zatiaľ všetko. Okolo Mareka Saparu a Ľubomíra Gajdoša je v súčasnosti ticho. Hoci, je viac, než zrejmé, že druhý menovaný, účastník nedávnych futbalových MS do 20 rokov v SAE zmení dres, pretože 1. FC dal výpoveď. Počas zimy sa tak udial len prestup útočníka Róberta Zehera. Ten najprv išiel na skusy do Opavy, no potom nasledoval týždňový tréningový pobyt v nemeckom Norimbergu. Tamojší druholigový 1. FC chcel talentovaného futbalistu na prestup, no nemal už voľné miesto, aby hráča napísal na súpisku. Zeherovi sa už nechcelo čakať ďalší polrok, a tak sa rozhodol prijať ponuku Slezského FC Opava. S českým prvoligistom podpísal kontrakt na 3,5 roka a od januára by už mal byť jeho hráčom.

"S Opavou sme dohodnutí, len peniaze nám ešte neprišli. Malo sa tak stať už do Vianoc," neveselým hlasom priznal generálny riaditeľ 1. FC Košice Róbert Varga (na snímke). Sám nevedel, prečo sa tak ešte nestalo, poznamenal však, že by sa tak malo stať v najbližších dňoch. "Dohodli sme sa, že prestupovú čiastku nebudeme prezrádzať," povedal R. Varga, no našu otázku, že sa hovorí o jednom milióne korún iba stroho konštatoval: "Pod milión určite nešiel."

Predstavitelia 1. FC pozvali v minulých dňoch hráčov na vianočnú kapustnicu. "Vysvetlili sme im situáciu v klube, povedali sme im, čo sme v klube urobili, čo sme vyplatili, aby tiekla teplá vody a bola elektrina. Povedali sme im, že čakáme na peniaze za Róberta Zehera, aby sme mohli vyplatiť staré dlhy. Hráčom som na rovinu povedal, že ak má niektorý z nich pocit, že v inom klube môže dostať lepšie podmienky, nech nám to dá včas vedieť. Ak sa dohodneme, tak mu nebudeme robiť žiadne problémy. Nás však žiaden klub neoslovil, aby mal o niektorého hráča záujem. Samozrejme, nejaké otázky na tému Marek Sapara sme zo strany slovenských mužstiev dostali, ale aby oňho bol nejaký veľký záujem a došlo aj k nejakým rokovaniam, tak to nemôžem potvrdiť."

V Košiciach sa už nejaký deň šušká, že bratia Vargovci predali 1. FC, respektíve klub potichu zmenil majiteľa, no zatiaľ táto skutočnosť takticky zostáva tajomstvom. R. Varga však rezolútne poprel takéto informácie. "Je to iba výmysel. Vôbec to nie pravda. Myslíte si, že by niekto mal záujem kúpiť tento klub?" - zareagoval na našu poznámku R. Varga.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.