Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Zedníkove góly pomohli Montrealu k bodu

SITA|19. nov 2003 o 09:38

NEW YORK 19. novembra (SITA) - Richard Zedník sa dvakrát zapísal do streleckej listiny v utorkovom stretnutí NHL. Tretí a štvrtý gól slovenského útočníka v sezóne prehre Montrealu nezabránili a Canadiens podľahli Vancouveru 4:5 po predĺžení. Za remízu po

60 minútach však hokejisti Montrealu získali aspoň bod. V drese víťazného celku sa najviac darilo obrancovi Edovi Jovanovskemu, ktorý strelil dva góly a na jeden asistoval, a útočníkovi Toddovi Bertuzzimu, autorovi troch prihrávok. Víťazný gól vsietil v štvrtej minúte nadstaveného času Mattias Öhlund. Švédsky obranca prebral prihrávku od Bertuzziho a strelou medzi betóny Joseho Theodora rozhodol o víťazstve Vancouveru, ktorý na domácom ľade neprehral už deviaty duel po sebe. "Bola to pekná akcia Berta (Bertuzziho). Tréneri od nás obrancov žiadajú, aby sme sa zapájali do útoku, preto dávame toľko gólov," narážal Öhlund na fakt, že štyri z piatich gólov Canucks strelili práve zadáci. Zedník sa okrem dvoch gólov prezentoval v úvodnej minúte druhej časti hry aj tvrdým zákrokom pri mantineli na obrancu Canucks Brenta Sopela. Ten po jeho narazení ostal niekoľko minút na ľade. Až potom za pomoci lekára odkorčuľoval na striedačku. Zedník však trestu ušiel a už o 26 sekúnd otvoril strelou medzi betóny Dana Cloutiera skóre. Druhý gól pridal o päť minút, keď ho pred bránkou presne našiel kapitán Saku Koivu. "Mal som šance a premenil som ich," povedal Zedník, ktorý ukončil sériu 12 zápasov bez gólu. "Dúfam, že sa nášmu útoku bude takto dariť aj naďalej." Zedník sa po svojich góloch stal terčom útokov hráčov Canucks. Najskôr mu jeho tvrdý zákrok na Sopela vrátili Bertuzzi a Jovanovski, potom ho zrazil na ľad krídelník Matt Cooke. Zedník sa k tomu odmietol bližšie vyjadriť s tým, že si zákroky príliš nevšímal.

Radovan Somík sa po dlhej pauze zavinenej zranením kolena vrátil do zostavy Philadelphie a vo svojom treťom zápase sezóny si pripísal prvý bod za asistenciu. Ľavý krídelník sa podieľal na góle Simona Gagneho, ktorý v 44. minúte otvoril skóre súboja s Carolinou. O tri minúty zvýšil Sami Kapanen, Hurricanes sa však zásluhou Jeffa O´Neilla a Niclasa Wallina podarilo vyrovnať na konečných 2:2. Pre Wallina to bol tretí gól v sezóne a všetky strelil do siete Flyers. "Ani neviem, ako som ten gól dal. Bol som pred bránkou a puk ma jednoducho trafil," opísal akciu švédsky obranca, ktorý sa presadil tesne po tom, čo brankár Kevin Weekes na druhej strane betónom chytil veľkú šancu Jeremyho Roenicka. "Doteraz neviem, ako to chytil, najmä moju dorážku. Vďaka nemu získala Carolina bod," povedal Roenick.

Teemu Selänne zariadil druhýkrát v priebehu siedmich dní prehru svojho bývalého tímu. Minulý utorok strelil víťazný gól proti San Jose a to isté sa mu podarilo aj v zápase proti Anaheimu. Fínsky útočník sa presadil tvrdou strelou necelé dve minúty pred koncom predĺženia a rozhodol o triumfe Avalanche 2:1. "Je to super pocit skórovať proti bývalému mužstvu," povedal Selänne, ktorý odohral za Mighty Ducks šesť sezón.

Steve Reinprecht a Jarome Iginla zariadili výhru Calgary 3:2 po predĺžení nad Torontom. Reinprecht strelil gól a na dva prihral, Iginla obohatil svoje konto o tri asistencie. Obaja sa podieľali na víťaznom góle Toniho Lydmana, ktorý dorazil za chrbát Eda Belfoura Reinprechtovu strelu. "Sledoval som akciu a držal sa vzadu. Puk sa potom odrazil presne ku mne. Je to pre nás veľké víťazstvo, tieto body potrebujeme," povedal fínsky obranca.

Chicago hrajúce bez zranenej trojice opôr - brankára Jocelyna Thibaulta, útočníkov Alexeja Žamnova a Erica Dazeho - prehralo s Edmontonom 2:5. Blackhawks nevyhrali už šesť stretnutí po sebe. Výhru Oilers zabezpečil dvomi gólmi a asistenciou český útočník Radek Dvořák.

Hráči San Jose zaznamenali v súboji s New York Rangers (2:2) už svoju ôsmu remízu v sezóne. Žiadny iný tím nemá na konte viac nerozhodných výsledkov ako Sharks. Rangers vyhrávali po dvoch tretinách dvojgólovým rozdielom. San Jose v tretej tretine skóre vyrovnalo, avšak na domácom ľade v tomto ročníku ešte nevyhralo.

Utorňajšie výsledky a štatistiky:

Carolina - Philadelphia 2:2 po predĺžení (0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)

Góly: 51. O´Neill (Brind´Amour, Hill), 58. N. Wallin (Brind´Amour, Cole) - 44. Gagne (SOMÍK, Vandermeer), 47. S. Kapanen (K. Primeau, Gagne). Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 24:43. Brankári: Weekes - Hackett. Diváci: 12 248.

Colorado - Anaheim 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 55. Foote (Brigley, Skrastinš), 64. Selänne (R. Blake, Nikolišin) - 56. Prospal (Sýkora). Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 40:25. Brankári: Aebischer - Giguere. Diváci: 18 007.

Calgary - Toronto 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 15. Reinprecht (Iginla, Lydman), 35. McAmmond (Reinprecht, Iginla), 62. Lydman (Reinprecht, Iginla) - 11. McCabe (Reichel, Tucker), 44. Sundin (Klee, T. Kaberle). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Oliwa - Belak na 5 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 26:17. Brankári: McLennan - Belfour. Diváci: 17 509.

Edmonton - Chicago 5:2 (3:0, 0:2, 2:0)

Góly: 11. Dvořák (Hemský, M. York), 14. Stoll (J. Smith, Chimera), 15. Moreau, 50. Torres (Dvořák, M.A. Bergeron), 59. Dvořák (M. York) - 27. Bell, 34. Nichol (Karpovcev, Bell). Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:35. Brankári: Conklin - Leighton. Diváci: 16 839.

Vancouver - Montreal 5:4 po predĺžení (0:0, 2:2, 2:2 - 1:0)

Góly: 30. S. Salo (Linden), 37. Morrison (Jovanovski, Bertuzzi), 48. Jovanovski (King, Öhlund), 52. Jovanovski (Bertuzzi, Linden), 64. Öhlund (Bertuzzi) - 21. ZEDNÍK (Ryder, Koivu), 26. ZEDNÍK (Koivu, Ryder), 41. A. Markov (Brisebois, Ribeiro), 52. Ryder (Koivu, Rivet). Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:23. Brankári: Cloutier - Theodore. Diváci: 18 630.

San Jose - NY Rangers 2:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)

Góly: 45. Koroľuk (McCauley), 51. Sturm (Damphousse, Marleau) - 25. Holík (Kovaľov, Ručinský), 25. Simon (M. Messier, Malachov). Vylúčení: 1:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 33:31. Brankári: Toskala - Markkanen. Diváci: 14 618.