Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Zedníkov Montreal predĺžil zmluvy s 8 oporami tímu, i s Koivom a Savagom

TASR|2. aug 2001 o 11:30

Montreal 2. augusta (TASR) - Neuveriteľných osem kontraktov podpísalo v stredu so svojimi voľnými hráčmi vedenie zámorského klubu NHL Montrealu Canadiens, kde pôsobí i Slovák Richard Zedník. V centre pozornosti sú predovšetkým podpisy nových zmlúv dvoc

h opôr tímu, kapitána Saka Koiva a útočníka Briana Savaga.

Obaja sa Canadiens upísali i na nasledujúci ročník. Okrem spomínaných dvoch hviezd tímu sa predstavitelia Montrealu dohodli na nových zneniach zmlúv s útočníkmi Arronom Ashamom, Xavierom Delislom, Chadom Kilgerom, obrancami Francisom Bouillonom, Gennadym Razinom a brankárom Mathieuom Garonom.

Dvadsaťšesťročný fínsky útočník Koivu pôsobí v Montreale už sedem sezón. Jedine v prvej sezóne zostal ako-tak zdravý, v ďalších rokoch ho neustále prenasledovali rôzne zranenia. Aj v uplynulej sezóne pre zdravotné neduhy odohral iba 54 zápasov, no aj napriek tomu sa stal najproduktívnejším hráčom Canadiens. Získal spolu 47 bodov za 17 gólov a 30 prihrávok. Celkovo počas svojej púte zámorskými klziskami NHL nastúpil Koivu na ľad NHL v 344 zápasoch, strelil 85 gólov pripísal si aj 185 asistencií.

Taktiež tridsaťročnému Savageovi sa zranenia uplynulú sezónu nevyhýbali. Aj napriek tomu, že vynechal 20 zápasov, stal sa s 21 gólmi najlepším strelcom kanadského tímu. Nazbieral aj 25 asistencií a celkový súčet 46 bodov ho zaradil na tretiu priečku tímovej tabuľky produktivity. Celkovo doteraz Savage v NHL odohral od sezóny 1993/1994 414 zápasov, v ktorých vsietil 141 gólov a zaznamenal 115 prihrávok.

ma ph

Súvisiace články