Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita

Zedník zakončil prípravu asistenciou a ako prvá hviezda zápasu

TASR|1. okt 2001 o 11:28

New York 1. októbra (TASR) - S výnimkou Colorada a Los Angeles ukončili v noci na pondelok už aj ostatné mužstvá prípravnú fázu pred štartom NHL

. V štyroch zápasoch sa predstavili štyria slovenskí hráči s bilanciou jediného bodu za gólovú asistenciu Richarda Zedníka.

Zedník zakončil "zahrievacie" obdobie pred svojou šiestou sezónou v najprestížnejšej svetovej súťaži skvelým spôsobom, keď asistoval pri góle Martina Ručinského, no celkovým herným prejavom ozdobeným dvoma bodyčekmi a dvoma vypichnutými pukmi si vyslúžil vyhlásenie za prvú hviezdu stretnutia so Senators. Generálku Sens ešte nestihol útočník Marián Hossa, v drese hostí však nastúpila dvojica Slovákov - obranca Zdeno Chára a útočník Ivan Čiernik, bodovo sa však nepresadili.

Vo víťaznom zápase New Yorku Rangers nad Bostonom vyšiel bodovo naprázdno útočník Zdeno Cíger.

Výsledky: NY Rangers - Boston 3:0, Toronto - Detroit 2:2 po predĺžení, Columbus - Pittsburgh 1:1 po predĺžení, Montreal - Ottawa 5:2 (ZEDNÍK za domácich 0+1)