Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Zedník v novom česko-slovenskom útoku Montrealu a možno aj s Hossom

TASR|16. sep 2001 o 14:14

Montreal 16. septembra (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant Richard Zedník sa v novej sezóne s najväčšou pravdepodobnosťou bude v tíme Montrealu ...

Montreal 16. septembra (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant Richard Zedník sa v novej sezóne s najväčšou pravdepodobnosťou bude v tíme Montrealu v Kanade objavovať v novom česko-slovenskom útoku spolu s Janom Bulisom a Martinom Ručinským. Svojimi výkonmi v prípravnom kempe si však na Bulisovo miesto nárokuje aj ďalší talentovaný Slovák Marcel Hossa.

Trhlinu v útočných radoch "Habs", ktorú spôsobilo nešťastné zistenie rakovinových buniek v tele fínskej hviezdy Saka Koiva, musí tréner riešiť len z vnútorných zdrojov. "Neprítomnosť Koiva musím vyriešiť s tými hráčmi, čo máme," skonštatoval Michel Therrien.

V príprave sa veľmi pozitívne ukazuje spolupráca Zedníka s dvoma českými spoluhráčmi. "Všetci traja sme z rovnakej školy, takže to máme trochu ľahšie," vysvetlil Ručinský a pokračoval: "Napriek tomu, že sme si už privykli na severoamerický štýl hokeja, dobre sa nám spolupracuje, pretože sme sa učili túto hru rovnakým spôsobom." Jeho český krajan center Bulis ho doplnil: "Martin na príležitosť hrať s ďalším Čechom čakal šesť alebo sedem rokov. Verím, že našu hru v dobrom poznačí to, že máme podobné myslenie a každom okamihu vieme, čo ten ďalší robí na ľade."

Bulis, ktorý spoločne so Zedníkom hrával aj v drese Washingtonu, však ešte miesto v základnej zostave nemá stopercentne isté. "V prípravnom kempe človek nikdy nemôže spohodlnieť," upozornil Bulis. Podľa zámorských médií sa do základnej zostavy výrazne tlačí 19-ročný talentovaný brat Mariána Hossu Marcel, ktorý spolu so slávnejším súrodencom z Ottawy počas leta trénoval a aj pribral na svalovej hmote. "Marián mi poradil, že každý, kto chce hrať v NHL, musí stále rásť po silovej i rýchlostnej stránke," povedal Hossa a dodal: "Nevadia mi porovnania s mojím bratom a veľmi rád by som mal prvé tri sezóny v NHL podobné ako on v Ottawe."

Súvisiace články