Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Zedník odštartuje novú sezónu zrejme v drese Zvolena

Sportnet|Publikované 6. sep 2002 o 22:00

Banskobystrický hokejista Richard Zedník odštartuje novú sezónu s veľkou pravdepodobnosťou na slovenských extraligových ľadoch. Krídelník Montrealu,

ktorý sa stále ešte nedohodol na novom kontrakte s Canadiens, sa pred vstupom do NHL rozohrá v drese vicemajstrovského HKm Zvolen.

"Je to klub, ktorý je najbližšie k Banskej Bystrici, teda Zvolen. Ak sa môj agent dovtedy nedohodne s Montrealom, nastúpim v drese Zvolena, ale nie teraz v nedeľu, až na budúci týždeň. Nejde mi o peniaze, chcem sa iba rozohrať a rozhodol som sa pre Zvolen preto, aby som nemusel až tak veľa cestovať. Navyše dúfam, že sa čoskoro dohodneme s mojím klubom v NHL, najmä potom, čo Montreal práve teraz čerstvo podpísal zmluvu s mojím kamarátom José Teodorom."

Zedník zostal jediným hráčom Habs bez zmluvy, lebo najužitočnejší hráč uplynulej sezóny NHL, brankár Theodore sa v noci dočkal nového kontraktu. Montreal jeho služby ocenil trojročnou zmluvou na 16,5 milióna dolárov.

Aktuálny držiteľ Hart Trophy a aj Vezina Trophy (pre najlepšieho brankára) zarobí v nastávajúcej sezóne 5 miliónov a v ďalších dvoch vždy o pol milióna viac, navyše k dohode sa viaže aj niekoľko výnosných bonusov. Theodore, ktorý na budúci týždeň oslávi 26. narodeniny, po podpise vyhlásil: "Zmluva je dôležitá pre mňa i pre môj tím a zvlášť skutočnosť, že sme to stihli ešte pred začiatkom prípravného kempu. Nepochyboval som však ani chvíľu, že prípravu s mužstvom stihnem načas." Najväčšia brankárska hviezda minulého ročníka, ktorá sa ešte vlani musela na výplatnej páske uspokojiť s cifrou 1,65 milióna, sa stala nielen najlepšie plateným hráčom tímu, ale zároveň prekonala aj historicky najlepšiu mzdu Canadiens - 4,5 milióna, z ktorej sa v sezóne 1998/99 mohol tešiť Mark Recchi. "Som rád, že sme sa dohodli na peniazoch, no dôležitejšie pre mňa je, že budem opäť v hre, ktorú milujem. Ten pocit je vždy rovnaký a bol taký aj vtedy, keď som ešte chytal v juniorskej lige za 35 dolárov týždenne," zhodnotil gólman.

Podľa zámorských médií by však podpis s Theodorom mohol znamenať aj výmenu brankárskej dvojky Jeffa Hacketta, o ktorého má vraj záujem Boston Bruins. Jedna z alternatív transakcie dokonca predpokladá, že namiesto brankárskej rezervy do Montrealu z Bostonu poputuje tvrdý chlapík Kyle McLaren, ktorý v uplynulom play off spáchal "atentát" na dovtedy najproduktívnejšieho hráča nadstavby Zedníka. Po jeho údere lakťom do hlavy banskobystrický rodák utrpel ťažký otras mozgu a skončila sa preňho sezóna.

Zedník tak ako jediný nenastúpi do prípravného kempu, čo zaujalo aj zámorské médiá, ktoré Slováka dokonca pasujú na kontrakt v hodnote 6 miliónov. Agent David Schatia požaduje od vedenia Canadiens pre svojho klienta cez 2 milióny dolárov, kým ponuka klubu je 1,4 milióna. Schatia sa odvoláva na Zedníkovu minuloročnú produktivitu 22 gólov a 22 asistencií, čo je pre tím, ktorý nestrieľa veľa gólov, nezaplatiteľným prínosom. Zedník podľa miestneho periodika Gazette okrem toho, že triafa do čierneho, nijako nezaostáva v tvrdosti, teda je komplexný hokejista, ktorého by vo svojom tíme privítal každý tréner. Paradoxom ale je, že Montreal neváhal uzavrieť kontrakty so skúseným, no priemerným obrancom Patrikom Brisboisom na 4 milióny dolárov a krídelníkovi Martinovi Lapointovi ponúkol hneď 5 miliónov dolárov. Kanadské médiá sa pretekali v úvahách, že ak je Brisbois hodný 4 milióny, tak potom cena Theodora je 10 miliónov a ak Čech Martin Ručinský pred prestupom dostával 3 milióny, Zedník by si zaslúžil 6 miliónov!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.