Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Zedník a Hossa hviezdami kanadských večerov

TASR|14. mar 2004 o 09:11

New York 14. marca (TASR) - Zámorská hokejová NHL pokračovala v noci na nedeľu jedenástimi zápasmi, v ktorých upútali svojim výkonmi aj slovenskí hokejisti.

Richard Zedník sa stal prvou hviezdou kanadského večera v montrealskej hale Centre Bell, keď výraznou mierou pomohol k víťazstvu Canadiens nad Torontom 4:3. Slovenský útočník najprv 25. gólom v sezóne vyrovnal na 2:2 a desať minút pred záverečným klaksónom asistoval pri víťaznom zápise skúsenému Perreaultovi. Rovnakej pocty ako Zedníkovi sa dostalo vo vancouverskej hale General Motors aj útočníkovi Mariánovi Hossovi, ktorého Ottawa zvíťazila nad Canucks 2:1. Úvodný gól zápasu dal v 47. sekunde druhej tretiny práve Hossa, pre ktorého to bol už v poradí 32. gól v sezóne. Hossovi asistoval čerstvý slovenský senátor Peter Bondra, pre ktorého to bola vrátane pôsobenia vo Washingtone jubilejná 20. finálna asistencia v tomto ročníku. Kanadské bodovanie si vylepšil aj Rus Iľja Kovalčuk z Atlanty a tak Hossa zostal po víkende v kanadskom bodovaní NHL na 7. mieste s bilanciou 32+43.

Aj vďaka dvom asistenciám útočníka Juraja Kolníka zvíťazila Florida doma nad NY Rangers 3:2 po predĺžení. Dvadsaťtriročný nitriansky rodák asistoval aj pri víťaznom zásahu Fína Jokinena a vo svojej štvrtej sezóne v NHL si v kanadskom bodovaní už vytvoril osobné maximum.

Útočník Jiří Bicek, ktorý v minulej sezóne získal Stanley Cup s tímom New Jersey, si zaknihoval premiérový bod v základnej časti tejto sezóny. Slovenský krídelník nastúpil na svoj 7. zápas v sezóne, avšak ani jeho asistencia nestačila a diabli napokon prehrali vo Philadelphii 1:2.

Po jednej asistencii si do kanadského bodovania zapísali aj Jozef Stümpel (Los Angeles) a Pavol Demitra (St. Louis).

Výsledky: Boston - Buffalo 3:2 po predĺžení, Philadelphia - New Jersey 2:1 /za hostí BICEK 0+1/, Detroit - Dallas 3:0, San Jose - Los Angeles 3:1 /za hostí STÜMPEL 0+1/, Montreal - Toronto 4:3 /za domácich ZEDNÍK 1+1/, Atlanta - Washington 5:2, Florida - NY Rangers 3:2 po predĺžení /za domácich KOLNÍK 0+2/, Tampa Bay - Carolina 1:5, St. Louis - Columbus 5:3 /za domácich DEMITRA 0+1/, Nashville - Calgary 4:4 po predĺžení, Vancouver - Ottawa 1:2 /za hostí HOSSA 1+0, BONDRA 0+1/