Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Zebra doskákala k druhému titulu

Sportnet|Publikované 24. mar 2006 o 23:00

CALGARY, BRATISLAVA - Bič plieskal zasa na konci. Švajčiarsky študent medicíny Stéphane Lambiel na samý záver druhého finálového večera svetového krasokorčuliarskeho ...

Stéphane Lambiel sa aj tohto roku dočkal zlata - po dvoch striebrach (na ME a na ZOH) a aj vďaka Pľuščenkovej absencii. FOTO - SITA / AP

CALGARY, BRATISLAVA - Bič plieskal zasa na konci. Švajčiarsky študent medicíny Stéphane Lambiel na samý záver druhého finálového večera svetového krasokorčuliarskeho šampionátu v Calgary potvrdil, že má dobré nervy a takmer bezchybnou voľnou jazdou presvedčivo obhájil lanský titul.

Francúz Brian Joubert mu hodil rukavicu. Po sklamaní na turínskej olympiáde (šieste miesto) opustil írsky folklór Lord of de Dance a oprášil jazdu k hudbe z amerického filmu Matrix, s ktorou na majstrovstvách Európy 2004 ako posledný v súťaži vôbec zdolal Rusa Pľuščenka. Podal výborný výkon a ako jediný vážne zaútočil na Lambielovu vedúcu pozíciu.

Dvadsaťjedenročný Švajčiar sa však nenechal vykoľajiť. Úvodný vydarený trojitý axel, s ktorým máva problémy, mu dodal sebavedomie a na Vivaldiho Štyri ročné obdobia zajazdil najlepší voľný program sezóny. Dvakrát skočil štvoritý toeloop, jeden v kombinácii s trojitým, navyše dve trojité kombinácie, váhavo (na dve nohy) dopadol iba po trojitom rittbergri. "Tak pekne Zebra ešte neskákala," tešila sa choreografka Salomé Brunnerová, narážajúc na jeho kostým.

"Vlani to bolo milé prekvapenie, dnes však bolo ťažšie vyhrať, lebo každý ma túžil zdolať," vravel Lambiel. Priznal, že pre svalové zranenie na príkaz lekárov musel prerušiť sériu poolympijských exhibičných vystúpení a tŕpol, či bude môcť v Calgary štartovať.

V noci na dnes nášho času na voľné tance v pozícii lídra nastupovali bulharskí tanečníci Denkovová a Staviski, ktorí veľmi túžia rehabilitovať sa za turínske sklamanie v podobe piateho miesta. O poslednom rade medailí sa rozhodne v nedeľu v kategórii žien. (mo)

Muži

Konečné poradie: 1. Lambiel (Švajč.) 274,22, 2. Joubert (Fr.) 270,83, 3. Lysacek (USA) 255,22, 4. Oda (Jap.) 251,21, 5. Sandhu (Kan.) 249,89, 6. Jeffrey Buttle (Kan.) 241,59.

Tance

Po originálnom tanci: 1. Denkovová, Staviski (Bul.) 99,40, 2. Dubreuilová, Lauzon (Kan.) 98,12, 3. Delobel, Schönfelderová (Fr.) 97,32, 4. Belbinová, Agosto (USA) 97,24, 5. Drobiazková, Vanagas (Lit.) 96,12, 6. Chaitová, Sachnovski (Izr.) 89,36.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.