Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Zdrvujúca sedemminútovka Košičanov, cenný bod Popradu, smola Spišiakov

Sportnet|Publikované 8. okt 2002 o 22:00

Hokejová extraliga včera pokračovala stretnutiami 13. kola.Košice Zvolen6:4 (2:2, 0:0, 4:2)Košice - Úvod vyšiel hosťom, ich prvú presilovku v

Hokejová extraliga včera pokračovala stretnutiami 13. kola.

Košice Zvolen

6:4 (2:2, 0:0, 4:2)

Košice - Úvod vyšiel hosťom, ich prvú presilovku v 2. min. využil už po 9 sekundách kapitán Kořínek. Potom mali viac z hry Košičania. Po Nádašdim v ideálnej šanci neprestrelil brankára Križana a zuby si na ňom vylámal aj Kmiť. Domácim to vyšlo až v závere presilovky piatich proti trom, keď Nádašdiho strelu usmernil do siete Špilár. V 12. min. už opäť viedli Zvolenčania po tom, čo obranca HC Vorobel nešťastne korčuľou tečoval puk za chrbát vlastného gólmana. Hostia sa však netešili dlho, Východniari totiž zužitkovali aj druhú početnú výhodu o dvoch hráčov, úspešným strelcom bol opäť Špilár. V druhej časti sa odohrával viac taktický boj, zápas rozkúskovali aj početné vylúčenia. Rozuzlenie prišlo v záverečnom dejstve, ktoré bolo úplne v domácej réžii. Najprv Ihnačák obišiel bránku a prestrčil puk za Križanov chrbát, onedlho zavesil Špilár a Sabolov gól vyhnal Križana z bránky. Streleckú sedemminútovku Košíc dokončil Kroták a hostia siahli po oddychovom čase. V závere Zvolenčan Jánoš dvoma gólmi už len korigoval výsledok.

Góly: 7. Špilár (Nádašdi, Kledrowetz), 15. Špilár (Škovira), 44. M. Ihnačák (Drotár), 47. Špilár (Kroták), 49. Ľ. Sabol (Drotár), 51. Kroták (Špilár) - 2. Kořínek (Török, Štork), 12. Ľ. Kolník (Igor Majeský, Jánoš), 57. Jánoš (Ľ. Kolník, Kowalczyk), 60. Jánoš (Igor Majeský, Ľ. Kolník). Pred 2000 sivákmi rozhodovali: J. Konc - Jung, M. Novák, vylúčení: 6:12, navyše: Weissmann (Zvolen) 10. min. presilovky: 3:1. KOŠICE: Šimonovič - Kledrowetz, Vantroba, Šterbák, Vorobel, M. Segľa, Nádašdi, Ščibran, Frühauf - Škovira, Kroták, Špilár - M. Ihnačák, Ľ. Sabol, Drotár - Kövér, Kmiť, K. Kováč - Gajdoš, Troliga, Holečko. ZVOLEN: Križan (49. Filo) - Kowalczyk, Klepáč, Štork, Čech, Augusta, Škuta - Török, Kořínek, Weissmann - Ľ. Kolník, Jánoš, Igor Majeský - Cibuľa, Malček, Paciga - Kavulič, L. Jurík, Lipták.

Marián ŠPACAI

Trenčín - Poprad

3:3 (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)

Lepšie začali hostia, ktorí síce nevyužili presilovku piatich proti trom, ale v 12. min. sa ujali vedenia. V závere prvej časti však Dukla pridala na dôraze, v rozpätí dvoch minút zvrátila stav a po 11 sekundách druhej tretiny už viedla 3:1. Dotieraví a agilní Popradčania nezložili zbrane a ešte pred druhou prestávkou korunovali svoju aktivitu vyrovnaním. Záverečná tretina priniesla otvorený hokej, šance mali oba celky. Remízový stav sa už nezmenil, ani po následnom päťminútovom predĺžení.

Góly: 18. Heš (Sejejs, Zlocha), 20. Heš (Hanzal), 21. Zlocha (Kukumberg, Sejejs) - 12. P. Segľa (A. Kollár, R. Tomas), 25. Verčík (Kolba, A. Kollár), 39. P. Segľa (A. Kollár, R. Gavalier). Pred 4027 divákmi rozhodovali: Jonák - Tvrdoň, Vrančík, vylúčení: 4:4, navyše Sivák (Trenčín) 5+DKZ, presilovky: 1:0. TRENČÍN: Murín - Sejejs, Starosta, Gábriš, Heš, D. Galvas, Viazanica, Janík - Hanzal, Kukumberg, Zlocha - Barinka, J. Kóňa, M. Kováčik - Sivák, Koložváry, Kristín - Melichárek, Melicherík, Kmeč. POPRAD: Klempa - Kožár (41. Jurčo), M. Turan (21. Š. Rusnák), Kolba, M. Barto, P. Gallo - Hvila, A. Kollár, Verčík - P. Segľa, Palovčík, R. Tomas - Misál, Petričko, Valigura.

Milan Skokan, asistent Popradu: "V Trenčíne sme odohrali veľmi dobrý zápas. Hráči zabojovali a veľmi dobre plnili taktické úlohy. Bod sme získali zaslúžene, ale pribudli nám zranení hráči Kožár a Turan, čo nás veľmi mrzí, pretože maródka sa nám neutešene rozrastá."

Skalica - Sp. N. Ves

3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Skaličania potrebovali body ako soľ, lebo v troch zápasoch po sebe nebodovali. Celý priebeh hry nasvedčoval tomu, že zelenobiely tím zo Záhoria urobí všetko pre zisk troch bodov. Chuť po víťazstve začali domáci napĺňať už v 2. min., keď sa v šanci ocitol Ružička, ale nedal. Čo sa nepodarilo jemu, vyšlo Kocákovi v 17. min., ktorý tečoval presne mierenú strelu kapitána Ivičiča. Hostia zo Spiša boli zdatným súperom a sympatickým výkonom zdramatizovali priebeh zápasu až do konca. Skúsených veteránov Libu i Veselovského bolo na ľade cítiť. Po zásluhe sa preto hosťom podarilo skorigovať stav zásluhou Krausza, keď predtým poslal domácich do dvojgólového vedenia Hujsa. Skalica však kontrovala ďalším úspešným zásahom čiperného Hujsu v 37. min a bolo 3:1. V záverečnej tretine už Spišiaci dokázali iba znížiť po strele M. Diana.

Góly: 17. Kocák (Flamík), 34. Hujsa (M. Ivičič, M. Ružička), 37. Hujsa (R. Hartmann, M. Ivičič) - 34. Krausz (V. Turan), 46. M. Dian (Laštiak). Pred 1800 divákmi rozhodovali: Müller - Čavojský, Mészároš, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0. SKALICA: Lipovský - Š. Fabián, Mosnár, M. Ivičič, Flamík, Komárek, Valko - T. Višňovský, Hujsa, J. Jurík - Kocák, M. Ružička, R. Hartmann - Komínek, Rampáček, Čársky. SPIŠSKÁ NOVÁ VES: Petrík - Sadiki, Gríger, Zajac, P. Žec, V. Turan, Bambúch - Mravec, Filip, Veselovský - M. Dian, M. Laštiak, I. Liba - Galovič, Sax, Krausz - Hopkovič, Kostelňák, Mazúr.

Vladimír Klinga, tréner Spišskej Novej Vsi: "Ja si myslím, že sme v tomto zápase neboli horším mužstvom, najmä v poslednej tretine sme si vypracovali množstvo šancí. Odklonilo sa od nás i športové šťastie, spravodlivejšia by bola remíza."

Slovan - Žilina

4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Góly: 9. Pavlas (Ľ. Hurtaj), 15. Javín (Hudec, Lipiansky), 20. Ľ. Hurtaj (Junas), 30. Pavličko (V. Vlk, J. Mrena) - 11. R. Mucha (Beran, R. Rehák). Pred 2601 divákmi rozhodovali: Jakubec - Lokšík, Valach, vylúčení: 8:7, navyše: Pavlas - Lukáč na 10 min., presilovky: 1:0.

L. Mikuláš - Martin

4:3 (2:2, 1:1, 1:0)

Góly: 11. R. Školiak (Devečka, R. Huna), 20. Fatyka (J. Pleva), 24. Sakáč (Fatyka), 42. R. Huna (Trochta, R. Školiak) - 11. J. Kováčik (Lezo), 15. Lezo, 36. J. Kováčik (Lezo, Kotlárik). Pred 1449 divákmi rozhodovali: Marušin - Bednár, Rakyta, vylúčení: 4:2, presilovky: 0:2.