Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Zdeno Marjov pod taktovkou Jindřicha Dejmala!

Sportnet|Publikované 4. sep 2002 o 22:00

Cheb Ani nie pred dvoma mesiacmi sa odhodlal futbalista Zemplína Michalovce Zdeno Marjov k zvláštnemu kroku. Aj napriek tomu, že bol vtedajším

trénerom Michaloviec Františkom Karkóom označovaný za kľúčovú persónu mužstva, s ktorou chcel zaútočiť v tejto majstrovskej sezóne na postup do druhej ligy, rozhodol sa odísť. Jeho cieľom bolo severné Rakúsko, kde si mal zohnať prácu a futbal mal ostať na vedľajšej koľaji. Život však mení veľa vecí a zmenil aj plány Zdena Marjova.

"Po tom, čo som prišiel do Rakúska, musel som si podať žiadosť o pracovné povolenie. Celá záležitosť sa však neuveriteľne dlho vliekla, až som prestával veriť, že by sa mohla aj uskutočniť. Rozhodol som sa teda na podnet kamaráta odísť do Česka, kde som najprv skúšal šťastie v Sokolove. Vyzeralo to tak, že tam aj ostanem. Mal som hrať za tamojší Baník, ktorý hráva v krajskom přebore, ale napokon som sa presunul o pár kilometrov západnejšie do Chebu," prezradil dvadsaťpäťročný odchovanec michalovského futbalu. Niekdajší účastník federálnej ligy Union Cheb pôsobí v rovnakej súťaži ako Sokolov, teda v našom ponímaní akejsi štvrtej lige. "Boli by ste však prekvapení, podmienky i úroveň futbalu nie sú oveľa horšie ako v Michalovciach. Povedal by som, že v niektorých parametroch ich dokonca prevyšujú. Som tu ešte len týždeň, ale môžem vysloviť veľkú spokojnosť. Pre odchod do Chebu som sa rozhodol najmä kvôli lepšiemu finančnému zázemiu klubu. Veď novým trénerom mužstva je bývalý tréner Tatrana Prešov Jindřich Dejmal," prezradil zaujímavú novinku Zdeno Marjov. Priznal, že si ho bývalý tréner tatrancov pamätal zo stretnutí s prešovskou rezervou, ale i zápasov Memoriálu Štefana Nadzama.

Hoci s ním Union Cheb ráta ako s vážnou posilou na ľavý kraj obrany, zatiaľ zaň neodohral ani jeden zápas. Ako amatér musí podľa nových prestupových smerníc UEFA odísť do Chebu len na prestup. Ten bude právoplatný až po zaslaní transferkarty zo Slovenského futbalového zväzu v Bratislave. Pripomeňme, že v tomto prípade nemá naňho materský klub právo, po uplynutí štyroch týždňov je voľným hráčom. "Už sa teším na svoj prvý majstrovský zápas, ktorý by som mal v drese Chebu absolvovať počas nasledujúceho víkendu. S chlapcami som zatiaľ trénoval a teším sa aj na zápasové predstavenie. Podľa spomínaného reglementu UEFA tu musím pobudnúť minimálne dvanásť mesiacov, takže tu určite ostanem do konca sezóny. Čo bude potom, uvidíme," doplnil Zdeno Marjov, ktorý sa živo zaujímal aj o dianie v michalovskom futbale. Niektoré novinky sa už dozvedel prostredníctvom bývalých spoluhráčov, iné mu takmer vyrazili dych. Spoluhráčom však na diaľku drží palce a verí, že boj o postupovú miestenku dotiahnú do úspešného konca.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.