Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zdeno Kuchár ťahá úspešnú sériu

Sportnet|Publikované 26. sep 2006 o 22:00

Spišská Nová Ves V tretiu septembrovú sobotu sa v jazdeckom areáli v Kvetnici v Poprade konali jazdecké preteky. Za krásneho počasia sa tam zišla

celá východoslovenská jazdecká špička. V prvej súťaži stupňa Z (100 cm) sa najviac darilo Ivane Mihňákovej.. Tesne za ňou bol bieloruský jazdec so slovenskou licenciou Vasilij Ivanov na koni Dominika. A tretia bola Zuzka Minďášová z JK Mihňák Prešov. Z reprezentantov JK Slávia Spišská Nová Ves bola najlepšia Svetlana Kočíková s Tepichom. Druhá súťaž bolo dvojfázové skákanie ZL-L (110-120 cm), kde na prvom mieste bola Andrea Valentová z Agrospol Košice na koni Kincher. Druhý bol opäť Vasilij Ivanov s Dominikou a tretia skončila Katka Stanková na koni Gordon Great z JK Slávia.

V tretej súťaži stupňa L (100 cm) prišli veľké chvíle Zdena Kuchára, ktorý s koňom Cavalero vyhral a s Noranom skončil tretí. Druhý bol Milan Pribula s Havanou z JK Pribula Prešov. Na štvrtom a piatom mieste sa umiestnili juniori z JK Slávia Viktória Kopecká s Alfou a Maroš Kuchár s Charlesom. V poslednou súťaži Zdeno opäť potvrdil svoje kvality, keď so svojím ďalším koňom Cindicapom zvíťazil a tým si vytvoril trojitú víťaznú šnúru z hlavných cien (Liptovský Mikuláš, Spišská Nová Ves, Poprad). Striebro vybojoval Vasilij Ivanov s Rockym a bronzová bola Veronika Cigánová jazdiaca v sedle La Luny. Za dobrý výkon treba pochváliť aj juniorky Kristínu Užákovú, Viktóriu Kolesarovú a Ivanu Merkovskú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.