Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Zdeno Chára a jeho tréner sú nadšení

Sportnet|26. sep 2001 o 07:07

OTTAWA - Po piatkovom podpise zmluvy tímu NHL Ottawa Senators so Švédom Danielom Alfredssonom nabrali na intenzite rokovania predstaviteľov klubu s dvojicou slovenských hráčov, obrancom Zdenom Chárom a útočníkom Mariánom Hossom. Generálny manažér Ottawy .

OTTAWA - Po piatkovom podpise zmluvy tímu NHL Ottawa Senators so Švédom Danielom Alfredssonom nabrali na intenzite rokovania predstaviteľov klubu s dvojicou slovenských hráčov, obrancom Zdenom Chárom a útočníkom Mariánom Hossom. Generálny manažér Ottawy Marshall Johnston na oficiálnej internetovej stránke klubu potvrdil, že klub už so Zdenom Chárom podpísal viacročnú zmluvu. Finančné a ani časové podmienky však neoznámil.

Podľa denníka USA Today by Chára mal za tri roky zarobiť 4,65 milióna dolárov vrátane bonusov. Dvadsaťštyriročný Slovák v uplynulej sezóne zarobil 632-tisíc dolárov. „Je to pre nás vynikajúca správa. Už v lete, keď sme Cháru získali, sme vedeli, že ide o kvalitného obrancu, ktorého prednosťou je najmä hra telom. Veľmi dôležité však bude zapracovať ho v zostávajúcich troch predsezónnych stretnutiach do tímu. Preto je veľmi dobré, že sa nám s ním podarilo podpísať zmluvu práve teraz,“ povedal tréner Ottawy Jacques Martin. Kouč senátorov pozná Chárove kvality. „V prvom rade sa budeme snažiť využiť jeho fyzické prednosti. Zdeno sa dá použiť aj v hre pred bránkou, kde vďaka svojej výške a sile dokáže vyčistiť priestor. Určite bude prínosom,“ dodal Martin. Aj keď slovenský hokejista bude pravdepodobne potrebovať na zohranie sa so spoluhráčmi ešte niekoľko zápasov, tréner je odhodlaný dať mu dostatok času a priestoru.

Jeden z najtvrdších obrancov NHL prišiel do Ottawy v júni spolu s útočníkom Billom Muckaltom za hviezdneho ruského hokejistu Alexeja Jašina z N. Y. Islanders a v sezóne 2000/2001 zaznamenal v 82 zápasoch deväť bodov za dva góly a sedem asistencií. V tíme si ho však cenia najmä pre jeho fyzický štýl hry. Počas uplynulých týždňov nastupoval Chára v drese Dukly Trenčín v slovenskej Extralige. „Som veľmi šťastný. Počas leta som sa tvrdo pripravoval. Aj napriek rokovaniam sme s agentom boli veľmi trpezliví. Ottawa mi ponúkla skvelý kontrakt, s ktorým som súhlasil a veľmi rád som ho podpísal. Rokovania boli veľmi náročné. Navyše sa viedli na vysokej profesionálnej úrovni. Bolo to niečo iné ako predchádzajúce rokovania s Islanders. Som šťastný, že patrím do organizácie Ottawy. Už sa teším na zápasy v jej drese. Do kanadského hlavného mesta letím vo štvrtok cez New York. Tam by som sa chcel ešte zastaviť a vybaviť niektoré veci. Do Ottawy by som mohol prísť v piatok. Prípravný kemp Ottawy aj jej predsezónne zápasy som sledoval prostredníctvom novín. Dúfam, že sa stanem jej platným hráčom. Fanúšikovia môžu odo mňa čakať to, čo doteraz - tvrdú a nekompromisnú hru,“ povedal v telefonickom rozhovore pre oficiálnu stránku Senators Zdeno Chára. (sita)

Súvisiace články