Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Zdá sa, že Slováci sú nedotknuteľní, ale majú slabiny, veria Macedónci

Hráči si pochvaľujú, že tréner Ljubinko Drulovič priniesol do macedónskej reprezentácie nový impulz. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 10. jún 2015 o 20:19

Macedónsko nevyhralo súťažný zápas na ihrisku súpera takmer päť rokov, čiernu sériu chce ukončiť na Slovensku.

SKOPJE. Macedónska futbalová reprezentácia vo štvrtok odcestuje na Slovensko, kde v nedeľu v Žiline nastúpi na kvalifikačný zápas o postup na ME 2016 vo Francúzsku.

Macedónsko je po piatich zápasoch na predposlednej piatej priečke v tabuľke C-skupiny s troma bodmi za štatistiku 1-0-4 pri skóre 5:12. Slovensko je na čele s 15 bodmi za dokonalú bilanciu 5-0-0 (skóre 11:2) a už v najbližšom zápase si môže zaistiť prinajhoršom tretiu priečku v skupine zaručujúcu účasť v baráži. Potrebuje k tomu víťazstvo nad Macedónskom a najviac remízový zisk Bieloruska v zápase proti Španielsku.

Žilinský duel bude premiérovým na lavičke macedónskeho tímu pre trénera Ljubinka Druloviča, ktorý v apríli vystriedal vo funkcii odvolaného Boška Gjurovského.

Drulovič: Musíme si pomáhať

Štyridsaťšesťročný Srb sa domnieva, že iba tímová robota môže jeho hráčom priniesť pozitívny výsledok proti favorizovaným Slovákom. Macedónsko však v súťažnom zápase vonku takmer päť rokov nezvíťazilo (naposledy 8. októbra 2010 v Andorre 2:0 v kvalifikácii ME 2012).

"Tradíciu by sa konečne patrilo zrušiť. Macedónsko má proti Slovensku negatívnu bilanciu. Dúfam, že to konečne zmeníme. Slovensko je favoritom, má kvalitných hráčov, ktorí sú inšpiráciou pre mojich zverencov. Verím, že dosiahneme pozitívny výsledok," uviedol Drulovič na tlačovej konferencii pred odchodom na Slovensko.

"Máme dostatok šikovných hráčov a vhodné riešenia pre každý post. Musíme byť organizovaní, navzájom si pomáhať a dodržiavať taktiku. Každý musí vedieť, aká je jeho úloha v tíme," doplnil niekdajší šikovný krídelník, účastník MS 1998 a ME 2000 vo farbách Juhoslávie.

Veria, že môžu prekvapiť

Brankár Tome Pačovski má o novom trénerovi len tú najlepšiu mienku a pochvaľuje si pôsobenie pod jeho vedením. "Nový kouč priniesol do mužstva veľa pozitívnych vecí. Máme k nemu veľkú úctu. Analyzovali sme si Slovákov. Aj keď sa zdá, že sú nedotknuteľní, majú svoje slabiny a myslím si, že ich môžeme prekvapiť. Cestujeme s nádejou a túžbou na dobrý výsledok," vyhlásil gólman Vardaru Skopje.

Priaznivú atmosféru v tíme vyzdvihol aj najlepší macedónsky futbalista za rok 2014 Agim Ibraimi. "Nový tréner vytvoril v mužstve pozitívnu klímu a to je pre nás veľmi dôležité. Potrebujeme kompaktnosť a disciplínu. Slovensko je favorit, ale my si to môžeme prehrať len sami. Musíme myslieť pozitívne s vierou v úspešný výsledok," povedal 26-ročný stredopoliar slovinského NK Maribor.

V novembrovom vzájomnom dueli v Skopje zvíťazilo Slovensko 2:0 po góloch Juraja Kucku a Adama Nemca.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články