Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Zbytočné údery navyše? „To bola chyba Herba Deana,“ tvrdí Derrick Lewis

Adrián Mečiar|Publikované 21. feb 2021 o 01:00

Lewis pridal v zápale boja údery „navyše“, ktoré však nepovažuje za svoju chybu.

Lewis pridal v zápale boja údery „navyše“, ktoré však nepovažuje za svoju chybu.

Najprv sa zdá, že na súpera nebude stačiť, potom zrazu jedným úderom v sekunde zmení priebeh celého zápasu. Derrick Lewis je špecialistom na podobný scenár a túto medicínu dnes ráno pocítil aj Curtis Blaydes.

Lewis si načasoval jeho nástup do takedownu a presne trafeným zdvihákom poslal Blaydesa k zemi. Zápas sa v tej chvíli prakticky skončil, no Lewis ešte pridal na zemi ďalšie dva tvrdé údery, až kým ho nezastavil hlavný rozhodca duelu Herb Dean.

Čosi na ten štýl vidíme celkom často. Zatiaľ čo niektoré bojovníci vedia, že je hotovo už predtým, ako ich súper vôbec dopadne na podlahu oktagonu, iní využijú každú sekundu do momentu, kedy ich od protivníka doslova neodtrhne rozhodca.

Vo väčšine takýchto prípadov ide o zápal boja. Presne o tom hovoril tiež Lewis na pozápasovej tlačovej konferencii, keď vysvetľoval, prečo došlo k menšej výmene názorov medzi ním a Blaydesovým tímom.

„Vraveli, že to bola z mojej strany hlúposť. Ja som im povedal, že to nebola moja vina, ale chyba Herba Deana. Budem pokračovať, pokým ma nestopne rozhodca. To platí pri každom, to isté sa môže stať aj mne. Budem bojovať do chvíle, kým rozhodca povie, že stačilo,“ tvrdil Lewis.

Lewis jednoducho nepatrí do skupiny zápasníkov, ktorá vie okamžite vyhodnotiť situáciu a upustiť od zbytočných zásahov. „Nedokážem sa len tak prepnúť. Viem, že niektorí bojovníci to vedia, ale ja toho nie som schopný. Musím počkať na rozhodcu, lebo nikdy neviete, čo sa môže stať,“ uviedol.

Ukončením Blaydesa sa pritom Lewis dotiahol na Vitora Belforta v počte knokautov (12) v rámci UFC.

 

 

Adrián Mečiar je súčasťou redakcie Svet MMA je od roku 2017. Zaujímajú ho inšpiratívne príbehy z prostredia bojových športov, stará sa o YouTube kanál, kde je autorom magazínu Týždeň V klietke. Okrem MMA sleduje najmä basketbal, ale aj ďalšie športy.

Súvisiace články