Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Zbohom futbalu nedávajú

Sportnet|Publikované 24. sep 2008 o 22:00

KOŠICE. Rôčiky niektorým pekne pribúdajú, ale ani tie ich od futbalu neodrádzajú, lebo k tejto hre našli rýdzu lásku, ktorú nezradia vari nikdy.

Mnohí asi uhádnu, že po takýchto slovách je reč o bývalých hráčoch košických VSS, ktorí si za výkony v technickom vydaní zaslúžili neraz pochvalu a potlesk na otvorenej scéne. Internacionáli vo farbách strojárov sú aj v tomto roku v plnej permanencii. Futbaloví technici nazývali ich tiež tancmajstri majú stále veľkú chuť hrať a zrejme ich inšpiruje záujem fanúšikov o umenie, ktoré ponúkajú aj v pokročilejšom veku.

Desať zápasov

V tomto roku už odohrali šesťdesiatnici či sedemdesiatnici, ale i niekoľkí mladší spoluhráči vyše desať zápasov. Napríklad v maďarskom Hajdunanási, s ktorým sa v posledných rokoch v rámci dobrej spolupráce stretávajú na oboch územiach. Ďalej to boli propagačné zápasy, ktoré zohrali v Ploskom, Michalovciach, Sv. Márii, v Dúbrave, v Medzibrodi (tento duel bol spestrením MS v pečení harule), kde za strojárov nastúpil dnes už tiež čerstvý šesťdesiatnik Peter Králka, ktorý od žiackeho veku hral za VSS. V minulých dňoch v Michalovciach zablahoželali svojmu bývalému spoluhráčovi Jozefovi Štafurovi k šesťdesiatke, pochopiteľne tiež zápasom, v ktorom remizovali 4:4. Pod vedením svojho hrajúceho predsedu Františka Králku populárnemu "Oťovi" prišli zagratulovať Švajlen, Matula, František Králka ml. Tamáš, Battányi, Andrejko, Daňko, Boroš, Strausz, Pohly, Tokár, otec a syn Kánássyovci, takže po čase nielen hral so svojimi, ale potom si vypočul aj spoločné "Živio" od svojich spoluhráčov, pre ktorých bol Štafura počas pôsobenia vo VSS neodmysliteľným členom kolektívu. Aj preto sa stretli v takom peknom počte a zrejme každý tuší, o čom hovorili.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.