Utorok, 9. marec, 2021Meniny má Františka

Zbabrali všetko, čo sa zbabrať dalo

Sportnet|Publikované 11. máj 2009 o 00:00

Jedenásť zápasov čakali na výhru. V dvanástom sa dočkali a v štyroch ďalších neprehrali. Druhá séria Tatrana Prešov v Corgoň lige nemala dlhé trvanie. O jej pokračovanie sa pripravili len a len samotní zeleno-bieli.PREŠOV. "Zbabrali sme všetko, čo sa v takomto zápase dá zbabrať," trefne ako prvé povedal po stretnutí s Dubnicou tréner 1. FC Tatran Prešov Roman Pivarník. Mužstvo, ktoré poslal na trávnik, viedlo v dvanástej minúte 2:0, ale nakoniec súboj o "šesť bodov" prehralo tesne pred koncom.

Prepásli šesťbodový zápis

Prešovčania mali príležitosť prípadnou výhrou nad Dubnicou upevniť si postavenie na ôsmej priečke. Lenže oni ju prepásli a Považania sa na nich bodovo dotiahli. Rovnako ako Banská Bystrica, ktorá vyhrala v Dunajskej Strede. "Šesťbodový" zápas zeleno-bieli jednoducho nezvládli. Prešovskí hráči sú už aj s herným systémom súpermi okukaní. A ak nezaberú naplno, tak dostanú tradične hlúpy gól. Idú do kolien. "Samozrejme, vyhrávať doma o dva góly a prehrať napokon o jeden, v takomto prípade sa niet čím chváliť," pripustil R. Pivarník. "Začiatok nám vyšiel. Avšak už v prvom polčase sme kombinačne nehrali dobre. Strácali sme príliš veľa lôpt. Na druhej strane však ani súpera, s jednou výnimkou po chybe Vršajeviča, sme nepustili do šancí. Prišiel druhý polčas a prvá strela do priestoru našej brány sa skončila gólom."

Nevysvetlený prepadák

Toto bol jeden moment, ktorý zakýval sebavedomím Prešovčanov. Druhým bolo vylúčenie Čepa po druhej žltej karte. "Hoci sme hrali v podstate celý zápas pasívne, po hodine oslabení o jedného hráča, aj tak sme ho mali zvládnuť," tvrdil tréner Tatrana. "Druhý gól padol po štandardnej situácii, ktorá mala byť našou korisťou. Tretí, čo povedať, neuveriteľné," len ťažko hľadal po zápase slová R. Pivarník. Vysvetliť čo je za herným "prepadákom", tiež nedokázal. "Keby som to vedel, určite by som bol v zápase zareagoval. Už na tréningoch niektorí hráči nevyzerali dobre. Káder máme momentálne úzky, je taký, aký je, vyberať si veľmi nemôžeme. Niektorí nenastupovali celkom zdraví, ďalší sú dosť uťahaní."

Nie o jedného, ale o štyroch

Prešovu chýbala predovšetkým podpora stredovej. Takí J. Zápotoka s M. Kuzmom, či ďalší v dubnických farbách, to po stranách vedeli potiahnuť. Vršajevič sprava dopredu neurobil takmer nič, Šafranko zďaleka nie je rýchlostný typ. Zozadu zľava ofenzívu nepodporil Ščasný, ani so sebazaprením hrajúci Papaj na pravej. Nečudo, že Belejík bol na hrote osamotený a Bernardo, ktorý ho striedal, si do lopty poriadne nekopol. "Iste, Šafranko nie je krajný hráč. Mali sme teda iba jednu stranu. Vršajevič nehral dobre. Papaj do ofenzívy veľmi nechodil. Celý týždeň pred zápasom vlastne netrénoval. Katona je značne uťahaný. Zostavu sme teda látali. Problém bol však inde. Hoci sme hrali desiati a vyhrávali, mali sme hrať aktívne. Lenže my sme nemali iba o jedného, ale minimálne o štyroch hráčov menej ako súper v tomto zápase," pohral sa s vlastnými počtami R. Pivarník.

Pivarník o ponukách

Prešov prehral v jarnej časti CL doma so Slovanom, Košicami, Dubnicou, remizoval s Ružomberkom. Tatran mal pritom ťažiť hlavne vo vlastnom prostredí. Neúspechy zvyčajne najprv otrasú stoličkou trénera. Roman Pivarník ju však asi má pod sebou pevnú. Dokonca sa o jeho služby zaujímajú iné kluby. Vraj aj Baník Ostrava. "Momentálne sa k takýmto veciam nechcem vyjadrovať. Je to v určitom štádiu. Tých ponúk je viac a často sa o nich na verejnosti nebaví. Sezóna v Corgoň lige pokračuje, takže je predčasné sa o tom baviť," povedal tréner zeleno-bielych.

Súvisiace články