Pondelok, 25. októbra, 2021Meniny má Aurel

Zavrhnutý Majeský prekvapil Floridu a zatiaľ nevynechal ani zápas

TASR|17. mar 2003 o 14:02

Sunrise 17. marca (TASR) - Najnečakanejším prírastkom v stabilnej zostave klubu NHL Florida Panthers v prebiehajúcej sezóne sa stal slovenský obranca ...

Sunrise 17. marca (TASR) - Najnečakanejším prírastkom v stabilnej zostave klubu NHL Florida Panthers v prebiehajúcej sezóne sa stal slovenský obranca Ivan Majeský. Rodák z Banskej Bystrice, ktorého vedenie panterov neplánovalo v lete zaradiť ani do farmárskeho tímu, sa stal jedným z najvyťaženejších hráčov zadných radov klubu.

"Nečakal som to. Keď som podpísal kontrakt, chcel som zostať v prvom tíme aspoň pár zápasov. Ak by to bol mesiac, bol by som šťastný," povedal 26-ročný Majeský, ktorý zatiaľ odohral v tejto sezóne za Floridu všetkých 73 zápasov, čím sa okrem neho môžu v tíme pochváliť iba Jay Bouwmeester a Marcus Nilson. Napriek tomu zostáva urastený olympionik zo Salt Lake City pri zemi. "Ešte som stále nič nedokázal. Odohral som iba niečo viac ako 70 zápasov, niektorí ich majú v NHL na konte aj tisíc. Musím sa snažiť, aby som nevypadol z tempa," dodal hráč, ktorého spoluhráči prezývajú "Magic".

S Majeským pritom vedenie Floridy pred sezónou absolútne nepočítalo. Draftový výber panterov z roku 2001 pôsobil v uplynulých dvoch ročníkoch vo fínskom Ilves Tampere, predvlani v kempe trénerov neupútal a hodnotili ho ako príliš pomalého a neobratného. "V septembri sme ho k nám pozvali iba preto, aby sme o ňom nestratili prehľad," priznáva generálny manažér Floridy Rick Dudley. "Neuvažovali sme o tom, že by hral v NHL, s prižmúrením oka by sme ho možno poslali na farmu v San Antoniu. Zrazu však pred nami stál obrovitý obranca s dobrým korčuľovaním, ktorý je schopný odstaviť súpera a vyčistiť priestor pred vlastnou bránkou. Rozhodli sme sa mu dať šancu."

V priemere hrá Majeský v jednom zápase viac ako dvadsať minút. Keď hrával v dvojici s už vytrejdovaným Sandisom Ozolinšom (Anaheim), odohral niekedy aj polovicu zápasu. Pre svoj štýl hry je miláčikom trénera Mika Keenena, pretože je práve jeho typom hráča - veľký a korčuliarsky na výške. Jeho hlavnou prednosťou je fyzická hra do tela. "Snažím sa súpera tvrdo zastaviť, ale nie zákerným spôsobom. Je to môj spôsob hry, aj preto ma tréneri chvália. Musím tak hrať, pretože to odo mňa vyžadujú. Zatiľ sa mi to darí," vyjadril sa Majeský, ktorý je s 86 trestnými minútami na čele najtrestanejších nováčikov celej súťaže. Mesačne si podľa zmluvy zarobí 450.000 dolárov, ale jeho cena stúpa v každom zápase. Florida sa napriek jeho stabilným výkonom pravdepodobne nedostane do bojov o Stanleyho pohár a tak sa Majeský po vydarenej sezóne stal jedným z vážnych adeptov na reprezentačný dres na blížiacich sa MS vo Fínsku.

mp fi

Súvisiace články