Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Záverečnú drámu zvládol lepšie maďarský kolektív - Delta V.O.D.S. Košice - MÁV COOP Szolnok 67:69 (24:16, 37:33, 54:51)

Sportnet|Publikované 4. dec 2002 o 23:00

Košice - Basketbalistky Delta V.O.D.S. Košice nastúpili včera na svoj šiesty zápas v Európskom pohári FIBA. Na svojej palubovke privítali maďarský

Szolnok. Košičanky bez zranenej Škvarekovej začali dobre, v útoku to ťahala najmä Jalčová, po jej tretej trojke vyhrávala Delta v 5. min. 16:8. Osembodový náskok domáce do konca prvej štvrtiny udržali. Do hry Delty sa však postupne vkrádala kŕčovitosť a jej hráčky sa začali proti sústredene hrajúcim súperkám ťažšie presadzovať. V kolektíve Košíc nebolo okrem Šodovej hráčky, ktorá by dokázala loptu doskočiť. Nagyová však v 18. min. znovu natiahla náskok na 8 bodov. Lenže domáce nevedeli ustrážiť pivotku Farmerovú, takže na polčasovú prestávku odchádzali Východniarky iba s minimálnym vedením.

Po prestávke Košičanky súperky zastavovali maximálne za cenu faulov a keďže maďarské družstvo trestné hody premieňalo, v poslednej minúte tretej štvrtiny viedla Delta už len o bod. Záverečná štvrtina teda priniesla obrovskú drámu. V 36. min. sa po trojke Delmisovej ujali vedenia 59:60 Maďarky. Košičanky odpovedali, a tak o víťazkách nebolo rozhodnuté až do konca. Za stavu 67:67 hádzala hosťujúca Némethová dve šestky, ktoré premenila a keďže Kažimírovej pokus v poslednej sekunde v koši neskončil, z víťazstva sa tešil kolektív zo Szolnoku.

Najviac bodov: Nagyová 24, Jalčová 19, Šodová 11 - Farmerová 25, Delmisová 13, Petrovičová 11, pred 800 div8kmi rozhodovali Calik (Poľ.) a Bartonek (Rak.), fauly 30:23, tr. hody 20/15 - 29/22, trojky: 4:4, päť chýb: 2:0.