Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Záverečná dráma v prospech Sviťanov

Sportnet|Publikované 30. okt 2003 o 23:00

Svit - V stredu videli priaznivci basketbalu vo Svite dramatickú zápletku, ktorá skončila tesným triumfom domácich, ktorí zdolali v zápase Superligy

USK Praha (86:83). Po nevýraznej úvodnej päťminútovke, v ktorej mali mierne navrch hostia, zapli Podtatranci naplno v obrane a vypracovali si desaťbodový náskok, ktorý si udržiavali až do záveru stretnutia. V poslednej minúte však takmer prehajdákali deväťbodový náskok (83:74) a po troch nezmyselných "kiksoch" pri rozohrávke bolo necelú pol minútu pred koncom opäť všetko otvorené (83:81). "Bol to z našej strany dobre odohraný zápas, v ktorom sme však zbabrali záver. V ňom sa nám podarilo vyrobiť hlúposti, po ktorých sme takmer stratili desaťbodový náskok a znegovali sme dovtedy dobrú hru," uviedol tréner Svitu Miloš Pažický, ktorý nebol spokojný s výkonom rozhodcovskej dvojice. "Takto sa v našej lige nepíska. Zarazilo ma to, pretože v našej lige, keď trošku pritvrdíme, hneď je to samý faul. Tu bol ale dovolený telesný kontakt, hra rukami a tak fakt neviem, ako máme brániť a prispôsobovať sa určitým trendom. Často to bolo v tomto stretnutí posudzované na jednej strane tak a na druhej onak, čo ma prekvapilo, pretože duel viedla skúsená rozhodcovská dvojica," neskrýval rozčarovanie kormidelník domáceho družstva, ktoré hralo bez stredového rozohrávača Jankoviča a tak odohral takmer celý zápas mladý Čeman. "V prvom polčase sme si mohli dovoliť prestriedať tam na pár mladého Finduru, aby si Čeman oddýchol. Jankovič bol chorý, druhého rozohrávača sme nemali, takže sme museli hrať s tým, čo sme mali k dispozícii. Aj tu sa prejavilo, že v mužstve klasický stredný rozohrávač nie je a že družstvu chýba." Zbabraná posledná minúta trénera domácich pochopiteľne nepotešila, ale ani príliš neprekvapila. "V basketbale som videl pustiť za dve minúty už aj šestnásťbodový náskok, takže tu je možné všetko. Je to otázka nejakých trojok, nekoncentrácie a zlých prihrávok." O tesnom víťazstve slovenského majstra rozhodol presnou rukou z trestných hodov práve Čeman, ktorý v druhom polčase prakticky ani neschádzal z palubovky a po záverečnom klaksóne mal toho viditeľne dosť. "Súper bol donútený hrať tvrdo a agresívne po celom ihrisku, keď chcel dotiahnuť náš náskok. Vyplynuli z toho fauly a my sme trestné hody našťastie premieňali," dodal na záver M. Pažický.

Hosťujúci kouč Petr Treml bol z prehry svojho družstvu pochopiteľne sklamaný, ale športovo vyzdvihol kvality domáceho kolektívu. "Myslím si, že domáci hrali výborný basketbal. Tri štvrtiny zápasu boli lepším družstvom, nám sa nedarila v prvom polčase obrana, keď sme dostali takmer päťdesiat bodov. Potom sme sa v podstate zázrakom dostali v závere späť do stretnutia, ale nemôžeme čakať, že keď zahráme dobre tri minúty, žeby sme mohli zápas s takýmto výborným družstvom otočiť." K výkonu rozhodcov sa tréner USK Praha diplomaticky nevyjadroval. "My musíme hľadať chyby v samých sebe a určite sme ich urobili dosť. Ak ich urobili rozhodcovia, je na nich, aby si ich rozobrali a zhodnotili oni. Prehra nás samozrejme mrzí, tak ako každá, navyše, keď človek cestuje tak ďaleko. My sa však snažíme zložiť mužstvo a vniesť do neho organizovaný herný systém, čo je ale otázkou času. Verím, že postupne sa nám podarí zakomponovať do našej hry všetky prvky, ktoré tam chceme dostať. Túto súťaž berieme ako výbornú prípravu a v prvom rade sa sústredíme na svoju hru a nie našich súperov," doplnil Petr Treml.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.