Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Záver štvrtoligového šlágra plný emócii

Sportnet|Publikované 6. okt 2008 o 22:00

JAROSLAV ČÚRNY, JAROSLAV GLOVIČKOV priebehu piatich kôl stratil dovtedy vedúci celok štvrtej ligy juh Veľké Revištia rovnaký počet bodov a post

JAROSLAV ČÚRNY, JAROSLAV GLOVIČKO

V priebehu piatich kôl stratil dovtedy vedúci celok štvrtej ligy juh Veľké Revištia rovnaký počet bodov a post lídra, keď v šlágri 11. kola prehral najtesnejším rozdielom 1:0 na ihrisku druhého Vyšného Opátskeho. Na výsledku by nebolo nič zaujímavé, keby len hostia neodišli predčasne z ihriska po nervóznom závere, strkanici a kartovej patrii rozhodcu, ktorý sa snažil schladiť emócie a horúce hlavy aktérov tohto stretnutia.

KOŠICE/MICHALOVCE. Zdá sa, že hráči Veľkých Revíšť sa len ťažko dokázali vyrovnať s tým, že ich náskok na čele tabuľky sa stenšuje a prípadná prehra s druhým celkom tabuľky ich môže dokonca pripraviť o post lídra. Na druhej strane aj domáci celok Vyšného Opátskeho cítil veľkú šancu, a tak súboj sľuboval zaujímavý súboj, v ktorom mohli svoju rolu zohrať aj emócie.

Útok na lekára

Tie nakoniec aj urobili svoje v samom závere stretnutia, ktoré sa napriek veľkému počtu žltých a červených kariet nehralo prehnane tvrdo, hoci si hráči na trávniku nič nedarovali. "Záver stretnutia hostia nezvládli. Duel vedúcej dvojice celkov mal dobrú úroveň. Súper vyrukoval s agresívnou hrou a môže byť rád, že rozhodca udelil v hre iba jednu červenú kartu, lebo ďalšie dve prišli až v závere stretnutia, a vyplynuli z ich nervozity. K výkonu rozhodcu sa nevyjadrujem, bol to ťažký zápas a zvládol ho pomerne dobre, hoci sa nevyvaroval niektorým chybám. Už v nadsatvenom čase naši hráči držali loptu pri rohovej zastávke, pričom hostia sa jej nedokázali zmocniť a tak prišlo niekoľko faulov v rade. Domnievam sa, že to bol Lakatoš, ktorý fauloval a rozhdoca mu dal červenú kartu. Dal pokyn, aby na ihrisko prišiel lekár, ktorého napadol Grendel. Keď som to videl, tak som zareagoval a snažil som sa hráčov upokojiť, ale hosťujúci hráč sa ešte dvakrát pokúsil kopnúť nášho lekára. Bol to nechutný záver stretnutia zo strany hostí, ktorí podľa môjho názoru psychicky nezvládli prehru. Len ťažko si dokážem vysvetliť reakciu súpera, snažil som sa upokojiť horúce hlavy. Chceli sme duel dohrať, a nie niekoho inzultovať. Vážim si Grendela, ale domnievam sa, že nezvládol záver zápasu. A ak si niekto myslí, že oddeľovanie hráčov od seba je inzultácia, je to smiešne. Keby k nej naozaj došlo, iste by to rozhodcovia vyhodnotili iným spôsobom. Skôr by som povedal, že hosťujúci hráč sa snažil inzultovať nášho lekára. Pre objektívne posúdenie posielame videozáznam príslušnej komicii VsFZ," povedal na margo záveru stretntia tréner domácich Marcel Alexander.

Pohľad rozhodcu

Pri pohľade do šatistiky tohto stretnutia, v ktorom hlavný rozhodca Roman Poracký udelil 15 kariet, z toho štyri červené je jasné, že sa nehralo v rukavičkách. Ale ako priznal, tri červeneé udelil v samom závere. "Prvá červené bola po druhej žltej karte ešte v prvom polčase a netýkala sa incidentu na konci duelu. V deveťdesisatej minúte bol zastavený čas a hosťujúci hráč Grendel napadol lekára, ktorý ošetroval domáceho hráča. Potom tam dobehol aj domáci tréner a snažil sa totho hráča držať čo najďalej od lekára. Na ihrisku sa vytvorilo klbko hráčov a začali vzájomné strkanice. Na pokyn asistenta trénera hostí odišli hostia z ihriska. Celý problém vznikol tým, že hráč hostí napadol lekára. Aj keď som udelil dosť kariet, nehralo sa tvrdo, spomínané karty vyplynuli skôr z nasadenia, pretože si všetci uvedomovali, že sa hrá o prvé miesto," priblížil dianie posledných minút duelu hlavný rozhodca.

Kartársky mariáš

To, čo rezonuje v dušiach futbalistov a realizačného tímu Veľkých Revíšť sa dá nazvať jediným slovom - sklamanie. Z toho, ako tento zápas skončil, z toho, že sa zbytočne premenil na kartársky mariáš i z toho, že kvôli trom vylúčeniam prišli o troch hráčov základnej zostavy. "Z nášho pohľadu išlo o totálne zlyhanie rozhodcovskej trojice na čele s delegátom zápasu. Chcem zdôrazniť, že 11 žltých kariet a 4 červené absolútne nekorešpondujú s priebehom zápasu i jeho celkovou úrovňou," povedal na úvod tajomník klubu z Veľkých Revíšť Zdeno Hudák. Podľa neho sa všetko zvrhlo v samom závere stretnutia. "Podľa mojich stopiek došlo k hlavnému incidentu v 89. minúte zápasu. Vtedy rozhodcovia udelili žltú kartu nášmu útočníkovi M. Lakatošovi a krátko na to aj druhú žltú kartu za údajné odkopnutie lopty, ktoré sa však udialo ešte pred prerušením hry. To je samé o sebe nezmysel, a tak vznikla strkanica, počas ktorej tréner mužstva domácich Marcel Alexander chytil pod krk a sotil na zem nášho hráča Grendela, čím došlo k jasnej inzultácii. Vzápätí sa na ihrisko dostali aj ďalšie osoby, ktoré tam nemali čo hľadať, a tak som mužstvo z obavy o jeho ďalšiu bezpečnosť stiahol z ihriska. Pri odchode do šatní sme boli ešte ohrozovaní hlavným usporiadateľom, divákmi i hráčom Vyšného Opátskeho Šmelkom, čím sa naše obavy iba potvrdili," opísal dej udalostí z nedeľňajšieho extempore Zdeno Hudák, ktorý veľa vecí v súvislostí s týmto zápasom nechápe.

Policajný doprovod

"Neviem si vysvetliť, prečo bola na takéto stretnutie medzi prvým a druhým mužstvom tabuľky nominovaná taká slabučká rozhodcovská trojica. To som nechápal už pred zápasom a naše obavy sa aj naplnili. Nechápem, prečo videl M. Lakatoš druhú žltú kartu, keď loptu odohral ešte počas plynúcej hry. Takisto si neviem vysvetliť červenú kartu pre Grendela, ktorý bol jasne inzultovaný, no zároveň vylúčený... A vrcholom všetkého bolo, že delegát stretnutia Diószegi sa po zápase vyjadril, že on nič nevidel... Z nášho pohľadu to rozhodcovia absolútne nezvládli a takisto sa spoliehame na to, že situáciu zachytávajúcu inzultáciu Grendela je na videu dobre vidieť, aby disciplinárna komisia pri posudzovaní miery zavinenia tej ktorej strany pochopila, prečo sme sa radšej stiahli z ihriska," dodal Z. Hudák, ktorý kvôli bezpečnosti pri odchode svojho mužstva domov zavolal aj policajné zložky.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.