Ilustračné.
Ilustračné. (Autor: SITA)
Peter Podolinský|4. apr 2017 o 00:00

Jarná časť súťaže sa cez víkend rozbehla v I. triede ObFZ Rožňava.

Krh. Dlhá Lúka – Betliar 2:4 (0:0) G: 72. A. Kovács, 88. J. Parditka – 47. P. Hricko, 60. a 90. R. Fabian, 63. I. Lörincz, ŽK: 44. K. Albert – 0, R: J. Ször, DZ: O. Vysoký, D: 100. KRH. DLHÁ LÚKA: M. Máté – K. Albert, A. Kovács, J. parditka, I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas, Š. Bodnár, P. Klárik (61. J. Gebe), A. Rigó, T. Hegedüs (J. Rusznyák). BETLIAR: Ľ. Šofranko – J. Benedikty, Ľ. Árvay, R. Jakab, I. Lörincz (63. D. Szilardy), R. Fabian (90. M. Oravec), L. Lörincz, M. Marciš, P. Hricko (61. L. Fafrák), Zs. Barkasz, M. Ďuriček.

Po bezgólovom polčase sa prvým gólom v drese Betliara uviedla nová posila z Vlachova P. Hricko. Hostia pôsobili futbalovejším dojmom a svoj náskok natiahli na tri góly. Domáci síce vykresali iskru nádeje, keď znížili na 2:3, no kanonier Betliara Fabian poistil víťazstvo štvrtým gólom.

Honce – Rožňavské Bystré 2:2 (0:2) G: 71. S. Dzureň, 88. O. Varga – 31. a 45. (11 m) R. Bubenčík, ŽK: 45. Pe. Gere, 65. J. Sklenár, 68. J. Pástor, 81. M. Vranec – 0, R: L. Gyenes, DZ: Š. Bodnár, D: 80. HONCE: Pe. Gere – L. Hajdu, J. Hric (77. N. Gallo), S. Dzureň, J. Sklenár, D. Forgáč, J. Pástor, O. Varga, M. Vranec, T. Fandák (52. J. Karalo), J. Tomi (34. A. Ragyina). ROŽŇAVSKÉ BYSTRÉ: Cs. Koncz – J. Drenko (45. P. Kubej), I. Demján, Š. Dorkin, T. Kuchta (46. D. Koncz), J. Lipták Giba, M. Szilágyi (30. M. Lompartň, S. Grančák, J. Urban, O. Šomšák (66. P. Minčík), R. Bubenčík.

Futbalisti Rožňavského Bystrého začali v susedskom derby v Honciach dobre. Dvoma gólmi Bubenčíka sa ujali vedenia. V druhom polčase sa však karta obrátila. Príčinou boli hlavne zranenia hráčov hostí. Bystrania museli postupne striedať štyroch hráčov základnej zostavy. Domácim sa to v poslednej dvadsaťminútovke podarilo zúžitkovať a vyrovnali na konečných 2:2.

Drnava – Kružná 2:0 (0:0) G: 66. K. Šoltés, 83. Jak. Maliňák, ŽK: 21. Jak. Maliňák – 11. a 73. V. Majoroš, 19. R. Garan, ČK: 0 – 73. V. Majoroš, R: J. Gyenes, DZ: J. Šmelko, D: 150. DRNAVA: D. Zakhar – P. Bulík, E. Poylák, J. Čeľovský, J. Barczi, M. Maliňák, Jak. Maliňák, D. Tisza (65. D. Babič (86. D. Fodor)), K. Šoltés, B. Šoltés, An. Herczeg (46. M. Mázik (89. M. Ondrej)). KRUŽNÁ: M. Ruszó – M. Szabó, R. Garan, L. Varga, L. Mezei, P. Fabián (83. R. Szendi), J. Kamenský, R. Dókus, V. Majoroš, J. Fazekaš (80. O. Kerekes), Ľ. Lukáč.

V prvom polčase mali v Drnave viac z hry hostia. Vytvorili si viacero vyložených šancí. Domácim pri nich pomohla aj konštrukcia brány. Domáci sa prezentovali jednou nebezpečnou strelou. Aj po prestávke pokračovali vyrovnaný zápas. Šance boli na oboch stranách, no domácim sa dve z nich podarilo premeniť. Od 73. minúty hrali hostia oslabený o vylúčeného Majoroša, ktorý bol dvakrát napomínaný.

Bohúňovo – Rudná 4:1 (3:0) G: 21. R. Lipták, 36. L. Šimon (vlastný), 38. P. Kubík, 54. K. Csótó – 73. A. Hanzlík, ŽK: 0 – M. Galajda, R: P. Galik, DZ: J. Bobrik, D: 50. BOHÚŇOVO: M. Ferencz – L. Kovács, A. Szaniszló, R. Volčko (V. Šereš), R. Lipták, K. Csótó (69. D. Szkokan), P. Kubík, R. Kulik, A. Gergely, Sz. Gergely (57. K. Gergely), Š. Gergely. RUDNÁ: Z. Molčan – L. Šimon, M. Galajda (80. A. Köteles), O. Sanisló, L. Dávid, R. Štefán, P. Kontra, V. Konček, A. Gyömbér, Fr. Čapó, D. Orbán (46. A. Hanzlík).

Bohúňovo počas zimnej prestávky posilnilo káder. Prišli štyria Gergelyovci z Gemera. Traja hrali hneď v základe, jeden striedal. Rudná neprišla v optimálnej zostave. Chýbal im zranení brankár Fabian, za ktoré zaskočil Molčan. Domáci dali do prestávky tri góly, pričom jeden z nich bol vlastenec obrancu Rudnej Šimona. Na začiatku druhého polčasu pridali domáci štvrtý gól a zápas sa potom už len dohrával. Čestný úspech za Rudnú zaznamenal v 73. minúte striedajúci Hanzlík.

Vyšná Slaná – Dlhá Ves 1:0 (0:0) G: 79. J. Krásný, ŽK: bez, R: D. Poťmák, DZ: F. Drenko. D: 60. VYŠNÁ SLANÁ: V. Balúch – M. Hadar, F. Gallo, P. Rogos, M. Laurinc, P. Zabrel, G. Keršák, M. Fifik (75. J. Krásny), O. Kračun, M. Gallo (90. P. Sentpetery), Š. Domik. DLHÁ VES: M. Pavlínyi – G. Beke, G. Ferdinand, A. Labina, M. Dusza, A. Örvös, Cs. Flander (89. L. Novák), D. Zsóri, K. Segyo, P. Mičinsky (89. J. Lökös), D. Novák (63. M. Makkai).

Vo Vyšnej Slanej nevideli diváci veľa šancí, ani gólov. Domáci to skúšali po štandardných situáciách, hostia sa spoliehali na brejky. Po hodine hry v dobrej šanci mieri domáci Zabrel tesne vedľa. Tréner Krištof mal šťastnú ruku pri striedaní. V 73. minúte poslal do hry J. Krásného. Jeho prvý kontakt s loptou bol gólový. Pred bránou hostí vybojoval loptu v skrumáži Domik a Krásný ju poslal do siete. Hostia sa však nevzdali a v 83. minúte od gólu zachránilo domácich brvno.

12. Hrhov 12 2 1 9 26:53 7

(Nižná Slaná sa pred začiatkom zo súťaže odhlásila. Vlachovo sa odhlásilo pred začiatkom jarnej časti, pred 15. kolom.)

Domov»Sportnet na východe»Zaváhanie Krásnohorskej Dlhej Lúky využila Vyšná Slaná