Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Zaváhanie konkurenta trénera hádzanárok Iuventy nepotešilo

Partizánske v Michalovciach „padlo“. Na pôde lídra neuspelo, Iuventa vyhrala o tri góly. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 26. jan 2015 o 23:00

Využila zaváhanie Slavie Praha, dosiahla desiatu výhru v tejto sezóne.MICHALOVCE. Premiérový domáci zápas v tomto kalendárnom roku michalovské hádzanárky zvládli. V domovskej Chemkostav aréne si poradili s Partizánskym, ktoré zdolali 25:22.

Predvedeným výkonom však sedemnásobný slovenský šampión tisícku divákov veľmi nenadchol, pretože od ideálu mal ďaleko.

Veľa zahodených šancí

Jasný favorit stretnutia prehrával v sobotňajšom dueli len raz, aj to len vtedy, keď Slávia otvorila gólový účet.

Potom už Iuventa držala opraty zápasu pevne v rukách, po výbornom vstupe do druhého polčasu dokonca už viedla o desať gólov (19:9).

Jej neskoršie poľavenie ale hosťujúce hráčky využili na zníženie hrozivého manka na prijateľný trojgólový rozdiel.

„Počas celého súboja sme kontrolovali jeho priebeh, vypracovali sme si náskok, tak som dal priestor aj mladým hráčkam. Nezahrali však tak, ako som chcel, robili chyby, boli vylučované. V prvom polčase sme urobili štyri chyby, v druhom až desať, a to sa nemôže stávať. Taktiež v hre jedna na jednu to bola v našom podaní katastrofa,“ vyjadril sa tréner Michalovčaniek Borys Petrovskyj, ktorého zverenky zahodili veľa gólových šancí.

„Možno to bolo tým, že dievčatá sa chceli pred svojimi priaznivcami ukázať, keďže doma nehrali viac ako dva mesiace. Videl som na nich, že chcú, ale nedarilo sa im.“

Pozerajú len na seba

Víťazstvom nad Partizánskym natiahla Iuventa sériu neporaziteľnosti vo WHIL už na dvadsať duelov.

„Ideme od zápasu k zápasu, stále nás zaujíma len ten najbližší. Každý súper sa na moje družstvo stále pripraví čo najlepšie, chce sa na nás vytiahnuť, o to ťažšie sú pre nás ligové zápasy,“ uviedol ukrajinský kormidelník.

Radosť z jubilejného desiateho víťazstva v prebiehajúcom ročníku nadnárodnej súťaže znásobil aj fakt, že vďaka nemu Zemplínčanky zvýšili svoj náskok na čele pelotónu už na tri body, pretože ich rival, pražská Slavia, ešte v piatok prekvapujúco doma nestačila na Porubu, a klesla tak na tretiu priečku, čo využil Most, ktorý poskočil na druhé miesto.

Keď sme sa Borysa Petrovského opýtali, či ho zaváhanie Pražaniek potešilo, poznamenal: „Nepotešilo. My sa pozeráme len na seba, aby sme my bodovali vo svojich zápasoch. Prehry patria k životu aj športu, ale aby som sa tešil, že konkurent prehrá, to nie. Veď aj oni pracujú ako my, sú to naši kolegovia.“

Štatistika

Michalovce - Partizánske 25:22 (13:8)

Pokutové hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 7:4. ČK: 57. Szökeová (Partizánske). Rozhodovali: Dvorský a Karlubík - 1000 divákov.

IUVENTA: Zykovová, Gubiková, Krebsová - Kucher 1, M. Holešová 1, Szöllösiová 5, Geričová 1, Habánková 1, Horňáková, Nagyová 1, Wollingerová 3, Krasková 2, Bačíková 1, Trehubová 5/3, Levčenková 3, Geci 1.

HK SLÁVIA: Súlovská, Škvareninová - Vasičová 5, Blažeková 2, Szökeová 2, Kankulová, Radovanovičová, Michnová 7/2, Bettáková 4, Gregušová, Kapsová, Gajdošová, Krajčovičová, Hollá 1, Šimáková 1.

ra

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.