Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Zaujímavosti zo zákulisia MS

Sportnet|1. máj 2001 o 18:55

Kolín (TASR): Niekoľko spolupracovníkov bezpečnostnej služby KKS, ktorá sa podieľa na zabezpečení poriadku šampionátu v Hannoveri, pohrozilo v utorok štrajkom. Časť personálu ...

Kolín (TASR): Niekoľko spolupracovníkov bezpečnostnej služby KKS, ktorá sa podieľa na zabezpečení poriadku šampionátu v Hannoveri, pohrozilo v utorok štrajkom. Časť personálu firmy uviedla, že odmietnu prebrať starostlivosť nad záverečným zápasom A-skupiny medzi Nemeckom a Bieloruskom, lebo už niekoľko týždňov márne čaká na meškajúce výplaty.

x x x

Bývalý hokejový útočník Hannoveru Kerry Goulet je už niekoľko niekoľko rokov iniciátorom charitatívneho projektu Kerrys Kids, ktorý podporuje choré a postihnuté deti. Svoje kontakty na hviezdy svetového hokeja využil Goulet aj počas nemeckého šampionátu a v pondelok zorganizoval benefičný zápas medzi niekdajšími najlepšími hokejistami Hannoveru a kanadskými hokejovými legendami. Z podujatia vyťažil na dobročinné účely 50.000 mariek a celkovo jeho projekt už pre prospech postihnutých detí zarobil približne štvrť milióna mariek.

x x x

Aj po ruskej pohrome na vlaňajších majstrovstvách v Petrohrade reprezentuje v Nemecku ruský zväz jeho prezident Alexander Steblin. V nových voľbách, ktoré sa uskutočnili minulý týždeň v Moskve sa rozhodlo, že Steblin povedie ruský hokej aj ďalšie štyri roky vo svojom druhom funkčnom období.

x x x

Stredajší šláger C-skupiny medzi Švédskom a USA podľa všetkého do tretice na tomto šampionáte do posledného miesta zaplní kolínsku halu s kapacitou 18.500 divákov. V utorok bolo v predaji už len posledných 200 vstupeniek a tak po zápasoch domácej reprezentácie so Švajčiarskom a Českom uvidí zápas majstrovstiev sveta po tretí raz rekordná návšteva v histórii MS.

x x x

Tréner amerických hokejistov Lou Vairo je známy svojou obľubou hasiť smäd pivom. V "krajine zlatistého moku" si tak po prekvapujúcej prehre jeho zverencov s Lotyšskom (0:2) mohol náladu vylepšiť niekoľkými dúškami národného nápoja Nemcov. Na tlačovej konferencii po zápase sa však ešte pred novinármi musel uspokojiť s limonádou.

Súvisiace články