Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

ZAUJÍMAVOSTI Z NHL

Sportnet|20. okt 2003 o 00:00

McInnis môže pre poškodenie sietnice dlho chýbať

ST. LOUIS - Obranca klubu zámorskej NHL St. Louis Blues Al McInnis si počas posledných troch rokov už druhýkrát poškodil sietnicu na ľavom oku. Toto zranenie ho môže vyradiť z bojov celej základnej časti súťaže.

Štyridsaťročný kapitán bluesmanov sa podrobil dôkladnému vyšetreniu oka. Generálny manažér St. Louis Blues Larry Pleau povedal, že uzdravenie oka môže trvať dlhý čas, možno aj štyri mesiace. „Nehovorím, že Alova kariéra je stratená,“ vyhlásil Pleau. V minulej sezóne St. Louis chýbal ďalší skvelý obranca Chris Pronger, ktorý takmer celú sezónu laboroval so zraneným kolenom. „Netušíme, kedy bude MacInnis schopný po uzdravení nastúpiť za náš tím. Je to v kompetencii lekárov,“ dodal Pleau. (tasr)

Našli sa ukradnuté dokumenty z Walshovho auta

MONTREAL - Dokumenty, ktoré obsahovali informácie vzhľadom na kontrakty Mariána Gáboríka, Marca-Andreho Fleuryho a Martina Havláta s ich klubmi, našla jedna žena na ulici v centre Montrealu. Minulý týždeň ich ukradli z auta agenta hráčov Allana Walsha. „Nie je v nich nič dôležité, len články z novín,“ vyjadril sa Walsh. Podľa novín Le Journal de Montreal obsahovali dokumenty ponuky na zmluvu pri rokovaní Fleuryho s Pittsburghom a aj kópiu samotnej zmluvy podpísanej pred dvoma týždňami. Podobný spis mal aj Marián Gáborík, ktorý stále nemá nový kontrakt s Minnesotou Wild. (sita)

Fiodorov chce reprezentovať Rusko na SP 2004

MOSKVA - Hviezda klubu NHL Anaheim Mighty Ducks Sergej Fiodorov v rozhovore pre denník Rossijskaja gazeta oznámil, že pravdepodobne nastúpi za ruskú zbornú na budúcoročnom Svetovom pohári v hokeji. Podmienkou však je, že musí byť zdravý a musí byť o jeho služby záujem.

„Ak sa tréneri rozhodnú, že môžem reprezentácii pomôcť, s radosťou prídem. Už veľakrát som počul hlúposti o tom, že profesionálni hokejisti neprídu reprezentovať, lebo sa tam nehrá o peniaze. Chcem všetkých presvedčiť, že to nie je tak. Ak športovec dostane pozvanie reprezentovať vlastnú krajinu, je to ocenenie jeho talentu,“ povedal Fiodorov. (sita)

Súvisiace články