Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

ZAUJÍMAVOSTI Z NHL

Sportnet|27. okt 2003 o 00:00

Vedenie Wild sa môže sústrediť na Gáboríka

MINEAPOLIS - Na novom trojročnom kontrakte s tímom NHL Minnesota Wild sa dohodol útočník Pascal Dupuis. Marián Gáborík tak ostal jediným hráčom klubu, ktorý sa s vedením Wild nedohodol na novej zmluve a stále pauzuje. Dupuis zaznamenal v uplynulej sezóne 48 bodov za 20 gólov a 28 asistencií. Na svojom konte mal aj 17 plusových bodov. Začiatkom mesiaca zverejnil Dupuisov agent Allan Walsh, že ho kontaktovali tri európske kluby, ktoré ponúkli jeho klientovi viac ako Minnesota. Po podpise kontraktu s Dupuisom sa môže vedenie Wild zamerať na dotiahnutie rokovaní s najväčšou hviezdou svojho klubu Mariánom Gáboríkom. Podľa nedávnych informácií kanadských médií sa obe zainteresované strany líšili vo svojich požiadavkách viac ako o milión dolárov pri ročnej gáži. Minnesota zotrváva na svojej ponuke, ktorá je 3,16 milióna dolárov za sezónu. Gáborík však nechce akceptovať ročne menej ako 4,35 milióna, čo bol jeho priemerný príjem aj s bonusmi v uplynulých dvoch sezónach. (sita)

Budaj opäť víťazne, debut Josepha

NEW YORK - Päť gólov strelili slovenskí hokejisti v piatkových stretnutiach nižšej zámorskej hokejovej súťaže AHL. Po jednom presnom zásahu si pripísali Bicek z Albany, Surový z Wilkes Barre a Balej z Hamiltonu. Ku gólu pridali asistenciu aj Döme z Lowellu a Zálešák z Clevelandu.

Prvé stretnutie v tomto ročníku odchytal v AHL za tím Grand Rapids Curtis Joseph. Brankár Detroitu s 8-miliónovým kontraktom pritiahol do hľadiska 8031 divákov a 20 úspešnými zákrokmi pomohol k víťazstvu 4:1 nad Utahom V sobotu nastúpili v AHL dvaja slovenskí brankári. Úspešnejší bol Rastislav Staňa z Portlandu, ktorý mal 15 úspešných zásahov a vychytal víťazstvo nad Worcesterom 3:2. Jeho spoluhráč Roman Tvrdoň mal v tomto stretnutí asistenciu. Druhý gólman Peter Budaj z Hershey, čelil 29 strelám, dostal 4 góly a jeho tím prehral s Rochesterom 2:4. Pre 21-ročného gólman, na ktorého má práva Colorado Avalanche, to je prvá prehra v sezóne. Jeden gól mu strelil Milan Bartovič. Dve asistencie zaznamenal v sobotu Juraj Kolník zo San Antonia, po jednej si pripísali Tomáš Surový z Wilkes Barre a Milan Jurčina z Providence. (sita)

Súvisiace články