Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

ZAUJÍMAVOSTI V NHL

Sportnet|27. jan 2003 o 00:00

Rastislav Pavlikovský rozhodol

NEW YORK - Peter Budaj vydržal v piatkovom stretnutí nižšej zámorskej hokejovej súťaže AHL v bránke Hershey len 9 minút a 24 sekúnd. Potom ho po inkasovaní troch gólov vystriedal Sauve a Hershey nakoniec remizovalo s Binghamtonom 6:6.

Richard Lintner strelil šiesty gól v sezóne, na ďalší prihral a pomohol k prvému víťazstvu Hartfordu nad Sprinfieldom v tejto sezóne (2:1). Rastislav Pavlikovský rozhodol o víťazstve Houstonu nad Bridgeportom 3:2, keď v predĺžení strelil víťazný gól. Pavlikovský bol pri všetkých góloch Houstonu - v riadnom hracom čase raz skóroval a mal jednu asistenciu. Bod za asistenciu si pripísal aj Radoslav Hecl z Rochestru.

Miroslav Zálešák strelil v sobotu 22. gól v sezóne a pridal jednu asistenciu pri víťazstve Clevelandu nad Milwaukee. Jeden z dvoch gólov Wilkes Barre v stretnutí s Binghamtonom strelil Tomáš Malec. Nestačilo to však a Wilkes Barre prehrali 2:5. Gól strelil aj Jozef Balej z Hamiltonu. Jeho tím si poradil s Manitobou (8:5), za ktorú si jednu asistenciu pripísal Jaroslav Obšut. Ďalší bod za asistenciu získal Pavlikovský z Houstonu.

(sita)

Malec do prvého tímu Caroliny

RALEIGH - Vedenie klubu NHL Carolina Hurricanes povolalo v piatok opäť do prvého tímu slovenského obrancu Tomáša Maleca z farmy z Lowellu hrajúceho nižšiu súťaž AHL. Dvadsaťročný bek odohral za Carolinu v tejto sezóne zatiaľ trinásť stretnutí, v ktorých zaznamenal dve asistencie. Maleca draftovali v roku 2001 Florida Panthers v treťom kole, v januári 2002 však putoval spolu s Bretom Hedicanom a Kevynom Adamsom výmenou za Sandisa Ozolinša do Caroliny, kde podpísal vlani v apríli trojročný kontrakt.

V NHL debutoval 15. decembra 2002 v zápase proti Minnesote (1:2) a hneď si na svoje konto pripísal premiérový bod (sita)

Súvisiace články