Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

ZAUJÍMAVOSTI

Sportnet|15. okt 2003 o 22:30

Grier si za faul nezahrá jeden zápas

NEW YORK - Vedenie zámorskej hokejovej NHL potrestalo jednozápasovým dištancom útočníka Washington Capitals Mika Griera za faul lakťom do tváre Róberta Reichela v pondelkovom stretnutí Toronto - Washington.

Český center ostal po zákroku ležať pri mantineli v rohu klziska a musel odísť do šatne. Grier si od hlavných rozhodcov vyslúžil za svoj zákrok len menší dvojminútový trest za faul lakťom.

(sita)

Jágr predstihol v produktivite Petra Šťastného

WASHINGTON - Český hokejista Jaromír Jágr sa ziskom štyroch kanadských bodov v úvodných dvoch stretnutiach Washington Capitals zámorskej NHL dotiahol v historickej tabuľke produktivity európskych hráčov na doteraz druhého Slováka Petra Šťastného. Jágr má na svojom konte podobne ako Šťastný 1239 bodov, vyšší počet strelených gólov ho však radí na druhú priečku pred slovenského hokejistu. Prvé miesto v hodnotení produktivity Európanov patrí zatiaľ legendárnemu Fínovi Jarrimu Kurrimu, ktorý počas svojej kariéry nazbieral 1398 bodov. Jágr mohol svoj bodový zisk medzičasom rozšíriť, ale v posledných dvoch zápasoch svojho tímu nebodoval.

Historické poradie produktivity európskych hráčov v NHL: 1. Jarri Kurri (Fín.) 1251 zápasov/ 1398 bodov (601 gólov+797 asistencií), 2. Jaromír Jágr (ČR) 952/1239 (508+731), 3. Peter Šťastný (SR) 977/1239 (450+789), 4. Mats Sundin (Švéd.) 1006/1014 (434/580), 5. Alexander Mogiľnyj (Rus.) 920/977 (453+524). (sita)

Heatley sa verejne kajal

ATLANTA - Hviezda tímu NHL Atlanty Thrashers Dany Heatley vyjadril v utorok smútok nad tragédiou, pri ktorej zahynul jeho spoluhráč Dan Snyder.

V prvom oficiálnom vyhlásení od nehody 29. septembra, keď Ferrari riadené Heatleym narazilo pri 130-kilometrovej rýchlosti do steny, prejavil vinník nehody ľútosť nad stratou blízkeho priateľa a kolegu.

„Som veľmi skľúčený. Je mi veľmi ľúto, že som stratil priateľa i spoluhráča - Danyho Snydera. Som dojatý podporou, ktorú mi poskytla jeho rodina i ľudia z jeho rodného mesta Elmira. Chcem poďakovať všetkým, ktorí na mňa mysleli a modlili sa za mňa,“ uviedol Heatley, ktorý pravdepodobne vynechá pre zranenia kolena celú sezónu.

Momentálne je účastník uplynulého All Star zápasu na slobode po zaplatení kaucie vo výške 50 000 dolárov, je však obvinený zo spôsobenia dopravnej nehody s následkom smrti. Hrozí mu podmienečný trest od troch do pätnástich rokov, no objavili sa aj dohady, že prokuratúra upustí od obvinenia a talentovaný útočník sa bude zodpovedať iba zo štyroch dopravných priestupkov. V prospech týchto tvrdení hovorí najmä skutočnosť, že v krvi hokejistu odobratej po nehode sa našlo iba 0,015 promile alkoholu, čo je hlboko pod povolenou hranicou 0,08.

Navyše rodičia nebohého Snydera už pred pohrebom svojho syna vyhlásili, že vinníkovi odpúšťajú a teda sa neočakáva, že by v budúcnosti žiadali jeho potrestanie. (tasr)

Súvisiace články