Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Zaujímavosti

30. jan 2004 o 00:00

Eric Lindros utrpel ôsmy otras mozgu

NEW YORK - Kanadský útočník New Yorku Rangers Eric Lindros utrpel počas zápasu s Washingtonom Capitals (1:2) ďalší otras mozgu.

Tridsaťročný urastený center, ktorý počas svojej 11-ročnej kariéry zaznamenal už ôsmy otras mozgu, inkasoval v druhej tretine pri mantineli tvrdý úder od obrancu Caps Jasona Doiga. Podľa rozhodcu Hasenfratza išlo o čistý zákrok, takže Lindros zobral spravodlivosť do vlastných rúk a pustil sa do mladého obrancu, čoho výsledkom boli dva 5-minútové tresty.

Najužitočnejší hráč skrátenej sezóny 1994/95 sa už v tretej tretine na ľad nepostavil. Lindros, ktorý počas svojho pôsobenia v NHL zaznamenal 817 bodov v 677 zápasoch, vynechal od sezóny 1996/97 pre zranenia spolu 109 stretnutí základnej časti. (tasr)

Leonsisa suspendovali, Washington platí pokutu

NEW YORK - Vedenie NHL ukončilo vyšetrovanie v prípade fyzického napadnutia diváka Jasona Hammera, ktoré mu spôsobil majiteľ hokejového klubu Washington Capitals Ted Leonsis. Štyridsaťosemročný vlastník mužstva z hlavného mesta USA bol potrestaný týždennou suspendáciou, počas ktorej nemôže mať akýkoľvek kontakt so svojím klubom a Capitals budú musieť zaplatiť pokutu 100 000 dolárov.

„Ospravedlňujem sa celej komunite Washington Capitals za incident, ktorý sa odohral po nedeľňajšom zápase s Philadelphiou. Nemalo sa to nikdy stať," povedal vo svojom prvom tlačovom vyhlásení po incidente samotný Leonsis, ktorý sa ospravedlnil 20-ročnému permanentkárovi Hammerovi už telefonicky v pondelok.

Hammer zároveň prijal pozvanie do Leonsisovej lóže na sledovanie sobotňajšieho zápasu proti Vancouveru, no keďže Leonsis bol suspendovaný, stretnutie sa uskutoční po vypršaní trestu. (sita)

Budajov tretí shutout

NEW YORK - Nižšia zámorská hokejová súťaž AHL mala v stredu na programe šesť zápasov. Opäť sa zaskvel v drese Hershey Bears slovenský brankár Peter Budaj, ktorý zneškodnil všetkých 35 striel hosťujúcich Providence Bears a výraznou mierou sa zaslúžil o víťazstvo domácich v pomere 2:0. Dvadsaťjedenročný nádejný gólman a kmeňový hráč Colorado Avalanche zaznamenal už tretie čisté konto sezóny. (sita)

Súvisiace články