Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Zaujímavosti

Sportnet|5. feb 2004 o 00:00

Modano premýšľa o Taliansku

DALLAS - Veterán zámorskej NHL Mike Modano z Dallasu Stars seriózne uvažuje v prípade prerušenia NHL pre neuzavretú kolektívnu zmluvu v budúcej sezóne o pôsobení v talianskej lige. „Rozmýšľal som o Taliansku. Nie je to náhle, už som o tom skutočne dlhšie uvažoval," povedal skúsený center pre periodikum Star-Telegram. Kolektívna dohoda v NHL, ktorá platí už takmer 10 rokov, vyprší 15. septembra. Viacerí hráči tak budú môcť pokračovať v prípade prerušenia NHL v pôsobení v Európe. Niektorí už avizovali úmysel hrať vo Švédsku, Fínsku, Česku či na Slovensku. (tasr)

Hašek stále nemôže chytať, Joseph ostáva

DETROIT - Posledné vyšetrenia slabín českého brankára Dominika Hašeka ukázali, že ešte nie je celkom v poriadku. Generálny manažér Detroitu Ken Holland si netrúfa odhadnúť, kedy sa český gólman opäť objaví v bránke červených krídel. Hašek naposledy nastúpil 8. decembra.

„Zlepšuje sa to, ale ešte nemôžeme na Dominika tlačiť. Riskovali by sme, že sa mu zranenie obnoví," povedal Ken Holland, podľa ktorého Curtis Joseph pravdepodobne ostane v tíme Detroitu až do konca sezóny. Po letnom návrate Hašeka majú v Detroite dvoch brankárov s vysokým príjmom. Hašek zarába šesť miliónov dolárov a Joseph až osem.

Najskôr sa uvažovalo, že by Josepha vymenili do iného klubu, brankára s vysokým príjmom si však ani v NHL nemôže dovoliť hocikto. „Už som mu oznámil, že tu môže byť do konca sezóny. Šport je o príležitostiach. Curtis má tú svoju vo vlastných rukách," dodal Holland. (sita)

Flyers prišli o ďalšieho brankára

PHILADELPHIA - Brankár Philadelphia Flyers Robert Esche sa zranil v pondelkovom zápase s Tampou Bay (1:2). Dvadsaťšesťročný brankár po kolízii so spoluhráčom Simonom Gagnem zápas nedohral. Pre poranené ľavé koleno bude tímu chýbať tri týždne. „Poškodenie väziva je minimálne. Máme veľké šťastie, že to nie je horšie," cituje generálneho manažéra tímu Boba Clarka agentúra AP.

Pri zranení skúseného Jeffa Hacketta dostane príležitosť v bránke Flyers Fín Antero Niittymaki. Premiéru v NHL mal absolvovať v nočnom zápase proti Washingtonu Capitals. „Prišiel som sem z Fínska, aby som hral v NHL. Bude to môj prvý štart, takže som veľmi šťastný," povedal pre AP 23-ročný Niittymaki. Veľké nádeje do mladého Fína vkladá aj tréner Ken Hitchcock. (sb)

Súvisiace články