Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

zaujímavosti

Sportnet|9. feb 2004 o 22:30

Demitra dnes opäť na ľade

ST. LOUIS - V dnešnom zápase proti tímu Ottawa Senators by sa v zostave St. Louis mohol podľa zámorských médií objaviť už aj slovenský útočník Pavol Demitra. Dvadsaťdeväťročný rodák z Dubnice chýbal bluesmanom v posledných dňoch pre zranenie bedrového kĺbu. Naposledy nastúpil 28. januára v zápase proti Atlante (1:1).

Demitra odohral v tejto sezóne 44 stretnutí s bilanciou 17 gólov a 26 asistencií. Ak nastúpi na ľade Ottawy, bude hrať proti klubu, ktorý ho v NHL draftoval. Senátori bronzového medailistu z MS 2003 vymenili do St. Louis v roku 1996. (sita)

Staňa, Zálešák a Balej úspešní v súťažiach zručnosti

GRAND RAPIDS - Slovenskí hokejisti sa nestratili v individuálnych súťažiach pred Zápasom hviezd AHL, ktorý sa hral v noci na utorok v Grand Rapids. Trio Rastislav Staňa, Miroslav Zálešák a Jozef Balej sa v súťažiach zručnosti podieľalo na víťazstve svojho tímu PlanetUSA nad výberom kanadských hráčov AHL 18:9.

Individuálne súťaže sledovalo vo Van Andel Arene v Grand Rapids 9019 divákov. Svoje brankárske umenie predviedol Rastislav Staňa. Košický odchovanec najskôr čelil streleckým pokusom z hokejok Kirbyho Lawa, Curtisa Murphyho, Mika Zigomanisa a Aarona Johnsona. Z dvadsiatich striel inkasoval 5 gólov, spolu s Ryanom Millerom boli v celkovom súčte úspešnejší ako brankári kanadského výberu a vybojovali pre PlanetUSA bod.

Staňa potom zlikvidoval štyri z piatich nájazdov útočných trojíc Kanaďanov a potom i päť zo šiestich samostatných nájazdov súperových hráčov. Jozef Balej sa stal časom 14,320 s druhým najrýchlejším korčuliarom exhibície, Miroslav Zálešák v presnosti streľby zostrelil z ôsmich pokusov tri terče.

(sita)

Komisár NHL Bettman poprel úvahy o zavedení platového stropu

ST. PAUL - Počas All-Star víkendu sa v dejisku 54. ročníka prestížnej exhibície hviezd v minnesotskom St. Paul stretli komisár NHL Gary Bettman a šéf Hráčskej asociácie NHL (NHLPA) Bob Goodenow. Hlavným bodom rokovaní boli rozhovory o novej podobe kolektívnej zmluvy, ktorá vyprší v septembri.

Komisár Bettman uviedol, že vedenie ligy nikdy nenavrhlo, aby kluby zaviedli pevné platové stropy. Takzvaný „salary cap", ktorý je bežný napr. v basketbalovej NBA, určuje tímom maximálnu sumu, ktorú môžu ročne vynaložiť na platy hráčov.

„Nie je to pravda, v médiách sa uvádzali chybné informácie. Nenavrhli sme klubom zavedenie platových stropov," uviedol Bettman. „Čo sme my navrhli, bolo prepojenie medzi tržbami a nákladmi. Ide o návrh, pri ktorom by boli hráči platení ako skupina istým podielom na celkových tržbách klubu," povedal Bettman na tlačovej konferencii po stretnutí s Goodenowom. Podľa tohto návrhu by hráči boli priamo zainteresovaní na úspechoch klubu a ich platy by boli nestabilné.

Goodenow kontroval slovami, že majitelia klubov o strope intenzívne uvažujú, a Bettmana obvinil zo zavádzania. Stanovisko hráčov tlmočil švédsky obranca Detroitu Nicklas Lidström. „Sme pripravení bojovať za naše práva, na tom sme sa všetci dohodli. Máme svoje pevné stanovisko a nehodláme ho zmeniť," uviedol Lidström. (sita, sb)

Súvisiace články