Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Zaujímavosti

Sportnet|14. feb 2004 o 00:00

Štrbák si pre zlomenú nohu mesiac nezahrá

PITTSBURGH - Hokejisti tímu Pittsburgh Penguins odohrali štvrtkový zápas na ľade Floridy (1:5) bez Martina Štrbáka. Slovenský obranca má zlomenú pravú nohu. Zranenie utrpel ešte v prvej tretine utorkového domáceho stretnutia s Bostonom (3:6), keď ho do nohy trafil puk. Očakáva sa, že Štrbák bude pauzovať minimálne jeden mesiac.

„Lekári mi povedali, že budem chýbať štyri týždne, ja si myslím, že to budú iba dva, možno aj menej. Môžem sa pripravovať v posilňovni, takže to bude skôr," povedal pre denník Post Gazette Štrbák.

Dvadsaťdeväťročný obranca začal sezónu v Los Angeles, potom ho však poslali na farmu do tímu AHL Manchester Monarchs. Vedenie Kings ho neskôr vymenilo za Martina Straku do Pittsburghu. V NHL odohral prešovský rodák zatiaľ 36 zápasov s bilanciou 4 góly, 8 asistencií a 34 trestných minút. (sita, sb)

Draft 2005 v Ottawe

NEW YORK - Draft kanadsko-americkej hokejovej NHL v roku 2005 sa uskutoční v ottawskom Corel Centre. Tradičný júnový draft sa tak už tretíkrát za posledných päť rokov uskutoční v Kanade.

V roku 2002 hostilo túto udalosť Toronto, v roku 2000 si jednotlivé tímy vyberali hráčov v Calgary.

(sita)

Detroit sedem až desať dní bez Josepha

DETROIT - Klub zámorskej NHL Detroit Red Wings sa 7 až 10 dní bude musieť zaobísť bez brankára Curtisa Josepha. Ten nedohral stredajší duel so San Jose (4:2), keď v prvej tretine padol na jeho nohu Jonathan Cheechoo a výsledkom bol vytknutý pravý členok. Joseph mal problémy s tým istým členkom aj 19. augusta minulého roka, keď mu z neho vyberali kostné úlomky. (sita)