Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

zaujímavosti

Sportnet|20. feb 2004 o 00:00

Chára sa v lete opäť chystá na Tour de France

Šokujúca smrť talianskeho cyklistu Marka Pantaniho sa dotkla aj Zdena Cháru. Hokejový obranca Ottawy Senators je veľkým fanúšikom cyklistiky, a preto sa o prípad intenzívne zaujímal. Podľa najvyššieho muža NHL stratil v „Pirátovi" šport výraznú osobnosť.

„Sledoval som v správach novinky ohľadom úmrtia Pantaniho. Dosť ma to zaskočilo. Viem, že mal dlhé obdobie s depresiami, zle sa s tým vyrovnával. Je to veľmi smutné hlavne pre šport a cyklistiku, keď šport stratí osobnosť ako Pantani. Bol to jeden z najlepších vrchárov, je to smutné," povedal Chára.

Obrancu Senators zvábila cyklistika až do dejiska slávnej Tour de France. Minulé leto sa osobne zúčastnil na pretekoch a vo francúzskych Alpách si vyskúšal štyri etapy. „Bol to fantastický zážitok zajazdiť si po tých istých tratiach ako profesionáli. Človek sa namakal, ale keď som vyšiel na horu vo výške viac ako 2000 metrov nad morom, naskytla sa mi zaujímavá scenéria," povedal Chára, ktorý sa na Tour chystá aj tento rok. „Na budúci rok sa pôjde Tour opačným smerom a chcel by som sa ísť pozrieť na Pyreneje."

Cyklistika zaujíma najlepšieho obrancu senátorov, ktorého favoritom je Američan Lance Armstrong, už od malička. „Otec robieval na športovej škole a chodievali sme na preteky. Už vtedy ma to chytilo a dodnes používam cyklistiku ako dôležitú časť v letnej príprave," dodal Chára. (tasr)

Irbe sa vracia z exilu v ECHL do NHL

Klub Carolina Hurricanes povolal 37-ročného brankára Artursa Irbeho z nižšej súťaže ECHL. „V aktuálnej situácii si chceme zachovať otvorené šance," povedal pre denník Raleigh News & Observer generálny manažér tímu Jim Rutherford. Carolina je na 13. mieste v tabuľke konferencie a jej šance na postup do play off sú mizivé. Rutherford však odmieta špekulácie o možnej výmene Irbeho. „Nikto ma neoslovil. Samozrejme, ak bude výborne chytať, je celkom možné, že niekto prejaví záujem," hovorí Rutherford. Irbe má s Carolinou uzavretý jednocestný kontrakt, a tak ako prvotriedny hráč s platom 2,7 milióna dolárov hral v ,druhotriednej' ECHL. Pri 14 štartoch v ECHL dosiahol Irbe 10 výhier, priemer 2,13 gólu na zápas a úspešnosť zásahov 92,7 %. (sb)

Hokejoví gladiátori sa stretnú v Minnesote o prémiu 100-tisíc dolárov

Po Zápase hviezd, v ktorom predvádzajú svoje zručnosti hokejové osobnosti, budú mať svoju exhibíciu aj bitkári NHL. Podujatie sa uskutoční v Minneapolise s názvom - Hockey Gladiators. Promotéri podujatia oznámili, že efektné pästné súboje elitných bitkárov sa uskutočnia 27. - 28. augusta v hale Target Center.

„Pri úspechu klubu Minnesota Wild, tohtoročného Zápasu hviezd a silnej hokejovej tradícii na University of Minnesota bolo pre nás problémom len stanovenie termínu," povedal jeden z usporiadateľov netradičnej exhibície Darryl Wolski.

O prémiu 100 000 dolárov bude bojovať 32 bitkárov. Každý súboj bude mať dĺžku dvoch minút, jeho aktéri musia o svojich kvalitách presvedčiť komisiu. Tá rozhodne o víťazovi. Organizátori už oslovili bývalého guvernéra Minnesoty a úspešného wreslingového zápasníka Jessa Venturu, aby bol predsedom rozhodcovskej komisie. (sb)

Súvisiace články